Voi..

mitä eilen hänelle kirjoitin...voinko koskaan katsoa häntä enään silmiin :( Kukaan ei voi olla yhtäaikaa rakastunut ja viisas! Höh! Haen nyt lapion ja kaivan itseni kukkapenkkiin.

T: Vähän hassu mies
13465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olen myös miettinyt, että kun on tunteet niin siinä ei ole järjenhäivää mukana ja taas toisinpäin kun järjellä ajattelee niin tunteet tuntuu hulluilta. Mitenköhän jos miksais ne puokkiin ?

Äänestä

älä nyt sinne kukkapenkkiin itseäs kaiva, vaikka kyllä mä kukistakin tykkään. Ehkä vois olla kivempi sellanen vähän hoopo mies kuitenkin... se vois vaikka keittää mulle kahvit joskus ;)

Äänestä

Eihän kenenkään tarvitse olla aina pelkästään fiksu ja filmaattinen, tosi jee tyyppi ilman minkäänlaisia positiivisesti "omituisia" pirteitä. Ei miestenkään. Ja usko vaan jos olisit minulle niitä kirjoituksia kirjoitellut eilen niin sanoisin kyllä, että vaikka perennana olisitkin varmemmin joka kesä loistoinesi kukkamaassa, niin silti mieluummin kääritytä itsesi mieluummin kukkapaperiin ja kuljetuta ovelle. Lupaan ravita ja huolehtia rakkaudella ja sympatialla niin, että kukoistuksesi kestää pitkään. Ja jos oikein onnistun viherpeukaloideni kanssa niin minähän saan sinut juurtumaan.

Äänestä
  • repesin totally :D

    Rusetti lisäksi kaulaan ja lähetti tuomaan, kuittaus alle kiitos ;) lähetys saapunut perille. Sellainen tosi monivuotinen kasvi mukava joka talvellakaan ei kuihtuisi vaan kaunisti sädehtisi oman kukkamaljakon autuudessa:) Sellaiseen kiintyy kovasti ja sille voi antaa hassuja nimiä, silitellä sitä ja antaa sen tuntea positiivisen energian läsnäolon.

    uik.. :)

    Äänestä

kyllä totta, ei voi tosiaan olla yhtäaikaa rakastunut ja viisas..vai kukkapenkkiin aiot itsesi lapioida:))) saanko tulla kaveriksi kaivamaan sen kuopan, täytän sen sitten tosi hyvin ja tiiviisti.

Äänestä

äkkiä. Sieltä voi muuten joku löytää,on löydetty ennenkin.

Äänestä

kaupunkiin aiot itsesi kaivaa kukkapenkkiin? En muuten kysy, mutta
voin käydä sit niitä kukkia kastelemassa, jos ehdin :D

Äänestä

mies...no...höh! jos olisit ollut nainen, niin olisit voinut kyllä ihan vapaasti kaivaa itsesi sinne kukkapenkkiin, voisin kyllä tulla avittaan, niin pääsisit nopeempaa..:)

Äänestä

puutarhatonkija? :)

Äänestä

kylmä paikka ja yritän kestää lähetetyn kuin mies...en piiloudu vaikka kohtaaminen tulee kyllä jännittämään. Yritin kyllä kauniisti kirjoittaa mutta ei siitä ihan romaania tullut vaikka pitkä olikin...Rauhoitun nyt ja en enää kirjoita. Tiedän, et vastaa mutta ne mitä kirjoitin on täyttä totta ja sydämestä tulivat. Hauskaa kesän jatkoa sinulle, mielessäni olet aina. Taidan nyt lähteä suihkuun sillä olen vähän multainen.

T: Vähän hassu mies

Äänestä
  • Tuut kuiteskin vielä aina katsomaan onko joku kirjoittanut. Noi tuollaiset vähän hassut miehet saattaa olla jo aika katoava luonnonvara nykyaikana kun niin kovat paineet tulee ulklomaailmasta, että pitää olla sitä ja tätä sekä semmonen ja tuommoinen. Siksi se rauhoittuminen on varmaan ihan ok.juttu kun niinhän ne harvinaisuudet luonnossakin aina rauhoitetaan etteivät katoa kokonaan.

    Hyvä muuten ettet kauemmin siellä kukkamaassa viihtynyt. Kamalaahan siellä olisi olla jos satamaan vaikka alkaisi. Sammakollakin on siellä raparperin alla paremmat oltavat kuin kukkapenkissä kun raparperin alla on sentäs se katto siinä yllä.

    Oispa muuten ihan oikeasti joskus eläissään kiva nukkua jossain taivasalla, katsella makuupussissa kaunista tähtitaivasta ja tietysti mielellään vielä jonkun kanssa hassuja ja vaikka niitä vähemmänkin hassuja. Eikä siinä sinänsä mitä, kyllähän se ihan yksinkin ihan mahtavalta varmasti tuntuisi, mutta niinkuin moni muukin asia, niin myös tuokin on kaksin aina kaunihimpaa.

    Äänestä

  • sammakkomummo kirjoitti:

    Tuut kuiteskin vielä aina katsomaan onko joku kirjoittanut. Noi tuollaiset vähän hassut miehet saattaa olla jo aika katoava luonnonvara nykyaikana kun niin kovat paineet tulee ulklomaailmasta, että pitää olla sitä ja tätä sekä semmonen ja tuommoinen. Siksi se rauhoittuminen on varmaan ihan ok.juttu kun niinhän ne harvinaisuudet luonnossakin aina rauhoitetaan etteivät katoa kokonaan.

    Hyvä muuten ettet kauemmin siellä kukkamaassa viihtynyt. Kamalaahan siellä olisi olla jos satamaan vaikka alkaisi. Sammakollakin on siellä raparperin alla paremmat oltavat kuin kukkapenkissä kun raparperin alla on sentäs se katto siinä yllä.

    Oispa muuten ihan oikeasti joskus eläissään kiva nukkua jossain taivasalla, katsella makuupussissa kaunista tähtitaivasta ja tietysti mielellään vielä jonkun kanssa hassuja ja vaikka niitä vähemmänkin hassuja. Eikä siinä sinänsä mitä, kyllähän se ihan yksinkin ihan mahtavalta varmasti tuntuisi, mutta niinkuin moni muukin asia, niin myös tuokin on kaksin aina kaunihimpaa.

    Sana puuttui tuolta välistä. Siis piti kirjoittaa ...mielellään vielä jonkun kanssa...(puuttuva sana:)..jutella.... niitä hassuja ja vaikka niitä vähemmän hassuja.

    Äänestä

  • Hassu höpönassu? Minulta on mennyt ilmeisesti ohi, vaikka käynkin näitä lukemassa silloin töllöin. ;(

    Yksi höpö/ Hullu :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minua... kirjoitti:

mitä eilen hänelle kirjoitin...voinko koskaan katsoa häntä enään silmiin :( Kukaan ei voi olla yhtäaikaa rakastunut ja viisas! Höh! Haen nyt lapion ja kaivan itseni kukkapenkkiin.

T: Vähän hassu mies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu