Jopa oli ennen näkemätön suosio pavilla eilen keskiviikkona
Naisia oli valtava massa, rivistö koko molemman tanssilattian leveydeltään seinästä seinää..
ja kuuma...
ei hyvä näin, että liian ruuhkaa ,, kuumaa, orkesteri soitti
kuin pklomanni nopeeta nopeetta lähes buggia koko illan
paria tangoa lukuun ottamatta.
Ei mitään fiilistelyä, romantiikaa eikä tunteiluun päässyt
hmm eikä sylitansseihin...
Niistä ainakin minä maksan pääsylipun hinnassa..
Partnereita olisi ollut mutta mutta.. kivaa musiikkia ei..
mikähän veti noin paljon väkee lavalle
ehkä kesälomat??
Suurin osa kumminkin varattuja joten parinhaku etsiminenkin
näin ja noin....
summa sum maarum 0 - 10 fiilarit = 2
Naisia oli valtava massa, rivistö koko molemman tanssilattian leveydeltään seinästä seinää..
ja kuuma...
ei hyvä näin, että liian ruuhkaa ,, kuumaa, orkesteri soitti
kuin pklomanni nopeeta nopeetta lähes buggia koko illan
paria tangoa lukuun ottamatta.
Ei mitään fiilistelyä, romantiikaa eikä tunteiluun päässyt
hmm eikä sylitansseihin...
Niistä ainakin minä maksan pääsylipun hinnassa..
Partnereita olisi ollut mutta mutta.. kivaa musiikkia ei..
mikähän veti noin paljon väkee lavalle
ehkä kesälomat??
Suurin osa kumminkin varattuja joten parinhaku etsiminenkin
näin ja noin....
summa sum maarum 0 - 10 fiilarit = 2
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tanssit olivat mukavat väentungoksesta huolimatta. Ainut asia mikä minut tekee surulliseksi on se, että Pavin henkilökunta ei uskalla puuttua äänenvoimakkuuteen. Ilmeisesti ryhtiä asian tiimoilta löytyy vain yhdeltä järjestysmieheltä ja eilen hän ei ollut paikalla. Sama asia siis, että äänenvoimakkuuteen ei välitetä tai haluta puuttua, on ollut havaittavissa jo useita kertoja tänä vuonna varsinkin keskiviikkoisin ja perjantaisin. Eija Kantola ja Omega bändi esiintyivät loistavasti, mutta äänenvoimakkuuden taso ylittyi selvästi. Tanssikumppanin kanssa puhuminen oli vaikeaa, vaikkakin menen ensisijaisesti lavalle tanssimaan.
päässyt "fiilistelemään". Kyllä siellä minun mielestä tuli montakin kappaletta, jotka mahdollistivat ihan mukavasti hitaammankin menon. Tosin meikäläisen hifistely on vielä aika kaukana näistä partaveitsien lattiamoppitaivutteluista.
Mukavat tanssit omalta osalta ja pari tuntematonta naista uskaltautui hakemaan naistenhaulla vaikka en vieläkään itse kehtaa mennä seisomaan riviin. Kumpikaan ei ollut ilmeisesti vielä mikään vakiovieras, mutta hyvin se tanssi sujui.
Toivotan heille niinkuin kaikille muillekin paikalla olleille daameille pikkuisen rohkeutta ja eikun hakemaan. Siellä akvaarion läheisillä penkeillä istui paljon upeita daameja, mutta he ovat ilmeisesti näitä parempia tanssijoita, joten ei oikein arvaa lähteä kokeilemaan onnea. Mutta toisaalta heidän osaltaan odottaisi myös jonkinlaista aktiivisuutta enemmän, koska heillä lienee silmää löytää meistä miehistä edes kohtuulliset tanssitaitoiset. Luulisi nyt haluavan olla ennemmin lattialla kuin penkillä. Vai onko se "nirppanokkaisuus" sittenkin olemassa. Näiltä vähemmän tanssivilta tietyn arkuuden vielä ymmärtää.
Oletko tanssinut sitä seksibaarien sylitanssia aikaisemmin ja nyt haluaisit tanssia sylitanssia myös tanssilavalla. Tangoa voi hyvin tanssia seksilavatanssia ja myös muita hitaita. Räväkämpiä ja myös samalla julkeampia sylitansseja on bachata ja lambada näitä ainakin jonkin verran näkee tangon ohella tanssittavan myös tanssilavoilla sylitanssina. Kerro enemmän siitä miten tanssit sylitanssia tanssilavoilla.
Tässä hakutulos sylitanssista suomi24 alueelta.
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/sylitanssi?term_keywords=sylitanssi
kun siellä pavilla missä minä olin, tuli kyllä paljon tangoja ja hitaita. Eikä nopeatkaan olleet buggeja kuin harva. Vai etkö osaa erottaa buggia sambasta tai jivestä tai fuskusta.
Ruotsalaistyylistä buggia tanssitaan nykyisin lähes kaikenlaiseen musiikkiin, mikä on hitaahkoa tai keskinopeaa ja musiikkityylillä ei ole kovin suurta väliä. Musiikin ei myöskään tarvi olla kovin tasaiskuista. Aika voimakaskin backbeat musiikki sopii ruotsalaistyyliseen buggiin hyvin esimerkiksi back beat rock 'n' roll on nykyisin ruotsissa yleisesti käytettyä bugg tanssimusiikki ja myös voimakkaasti parittomille painottuva foksi. Vain suomessa tanssitaan alkuperäistyylistä ruotsalaista buggia "oikeaan bugg-musiikkiin". Pikkuhiljaa suomessakin bugg vapautuu musiikkirajoitteestaan ja suomalainen bugg lähestyy nykyistä ruotsalaista buggia.