Olen masentunut omasta elämäntilanteestani niin pahasti että jonain päivänä teen sen ja lähden pois täältä koska kenellekkään ei anneta uutta tilaisuutta elämässään ja parempi jättää koko kroppa minkä olen itse pilannut lapsen kautta ja oma olemus mikä on mennyt pillalle tutustuessa vääränlaisiin ihmisiin =( Parempi vain itselle kuin jatkuva syiden hakeminen miksi jatkaa "paskaa" elämää.
elämänsä kadottanut
3
493
Vastaukset
- sympatiaa tunteva äiti
Joskus elämä tuntuu vaikealta tai sitäkin vaikeammalta, masentavalta ja ahdistavalta. Niin voi tapahtua meille jokaiselle joskus, niin myös minulle.
Kannattaa kuitenkin muistaa, että vaikka vaikeuden tuntuvat ylitsepääsemättömältä, ajattele sitä lastasi, jonka mielestä olet maailman tärkein ihminen, maailman paras äiti. Olisitko sinä halunut menettää äidin kun äiti on väsähtätänyt vai olisitko sanonut äidille että mene lääkäriin. Niin kuin minun kolme vuotiaana sanoin minulle aikoinaan.
Ota yhteyttä lääkäriin. Kaikenlaista apua on tarjolla sinulle ja lapsellesi. - Apua pian
Älä tee mitään itselle! Pidä itsestä huolta. Sinä olet arvokas ihminen.
Mutta se minua huolestuttaa että tunnut syyttävän tilanteesta lastasi. Onko lapsi syyllinen sinun tilanteeseen? Tai olitko se sinä joka halusit lapsen jakamaan elämääsi?
Lapsi on ilo ja ihana asia. Lapsella on oikeus rakkauteen ja jos lapsi ei saa rakkautta niin hän kärsii.
Sinun tehtävä on hakea pian sinulle apua niin että löydät ulospääsyn vaikeasta tilanteesta ja apua saat perheneuvolasta, mielenterveystoimistosta, terveyskeskuksestakin sinua voidaan ohjata eteenpäin.
Älä pilaa lapsen tai sinun elämää! Elämä on liian arvokas pilattavaksi, siksi kannattaa hakea apua.
Voimia tilanteessasi!- äiti 40
Kyllä se lapsi on erittin hyvä syy jatkaa elämää, Siitäkin huolimatta että ei ne todellakaan ole aina ilon tuojia. Itselläni 15-vuotia tyttö ja pahimmassa mahdollisessa murkkuiässä ja tunne on todella että minulla ei tällähetkellä ole minkäänlaista omaa elämää. Aamuisin kun herään, tunne on samantien että en jaksa ja mitähän tänään on taaas odotettavissa.. vetäydyn kokoajan omiinoloihin .j.n.e mutta se on vain pakko yrittää jaksaa ja tiedän että muutamanvuodenpäästä saan takaisin taas omanelmän... tunnelin päässä valoa odottava..:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232463Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531753Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111064Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2951022- 259982
- 146893
- 56854
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728