Kirjoitukset

Olen lukenut koko kesän enemmän ja vähemmän ahkerasti uskonnon yo-kirjoituksiin, mutta tuntuu, että mitään ei oo jääny päähän. Kaipaisinkin vinkkejä siihen, että miten saisi lukemansa asiat jäämään vielä päähän, että osaisi edes jotakin kirjoituksissa?
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suosittelen referoimaan tärkeimmät kappaleet vaikkapa vihkoosi, tai sitten jos laiskottaa niin toki voit käyttää Wordia. Kyllä, tämä on erittäin työlästä hommaa, mutta tälla tekniikalla sain uskonnosta L:n. Minulla ei tavallisesti ole kovinkaan hyvä muisti, mutta itse kun kirjoittaa kaiken, niin jo kummasti painautuu asiat mieleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskonto___ kirjoitti:

Olen lukenut koko kesän enemmän ja vähemmän ahkerasti uskonnon yo-kirjoituksiin, mutta tuntuu, että mitään ei oo jääny päähän. Kaipaisinkin vinkkejä siihen, että miten saisi lukemansa asiat jäämään vielä päähän, että osaisi edes jotakin kirjoituksissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu