Kuka olisi se rohkea valtuutettu joka tekisi laskelman ja esittäisi sen julkisesti kuinka paljon on Virpiniemi golfeineen ja pyöräteineen ja kaikkine rakennelmineen vienyt Haukiputaan veronmaksajien rahoja?
Ja paljonko vielä menee kun rakennetaan oikotiet sun muut että pääsevät huvila asukkaat käväisemään joskus kyläkeskuksessakin.
Sekin olisi hyvä tietää kuinka monta Haukiputaalle veronsa maksavaa tuossa kunnan rakentamassa onnelassa asustaa ja kuinka monta niitä jotka maksaa veronsa muualle.
Ja paljonko vielä menee kun rakennetaan oikotiet sun muut että pääsevät huvila asukkaat käväisemään joskus kyläkeskuksessakin.
Sekin olisi hyvä tietää kuinka monta Haukiputaalle veronsa maksavaa tuossa kunnan rakentamassa onnelassa asustaa ja kuinka monta niitä jotka maksaa veronsa muualle.
Vastaukset 10
Vanhimmat
asioita selvimään.
Hän on pannut monet Haapaveden sotkutk tutkintaan .
Virpiniemeen on uponnut ja uppoaa monet tuhannet vaipparahat.
pikku summa jolla on saatu kehitystä sosialistiseen kuntaan.
virpiniementie on pelottava ajaa pyörällä.
jos sinne on mennyt rhaa, niin kuinka paljon rahaa menee uuteen lukioon? Mansikat kumoon ja betonia päälle.
vertailu kelpoisia keskenään? Koulut ja koulutus kuuluu kuntalaisen peruspalveluihin. Golfbaanat ovat vain harvojen käytettävissä. Satoja lapsia pelaa jalkapalloa sorakentillä, harvat ja valitut lyövät palloa mailalla monien jalkapallokenttien kokoisilla alueilla. Suuret alueet liian pienen joukon käytettävissä.
rahaa tehdä lukiota kun on tilanne mikä on, se ilmeisesti tosissaankin nyt tarvisi rakentaa.
Miksi koko ajan satsataan Virpiniemeen ja muut osat kunnasta jäävät nuolemaan näppejään? Kuka on laatinut tämän prioriteettisysteemin? Uskaltaako joku vastata?
kunnanjohto ryhmä sen on laatinut,kellosta ovat maata omistavia tai ainakin suku omistaa.saavat näin mailleen lisä arvoa,uusia teitä kesämökkiläisiä varten ynm.muiden kuntalaisten kustannuksella keräävät itselleen ja sukulaisilleen lisää mammonaa.
Hallituksen ja valtuuston puheenjohtajat Kiviniemestä.
Niin olemme äänestäjät vaaleissa päättäneet.
Martinniemen jää aina jalkoihin, kunnes asukkaat siellä heräävät äänestämään porvaripuolueita. Kannattaa katsoa siis kelle äänensä antaa.
on tultu kun hullut äänestävät porvareita.
moni tavallinen työntekijäkin.
hyi hävetkää.