uusia kavereitä Helsingistä tai Vantaalta

Reeni

Moi!
Olen 24.v nainen ja saksalainen. Asun suomalaisen poikaystävän kanssa Vantalla ja etsi uutta kavereitä, kun omat kaverit ovat saksassa.
Olen ihan tavallinen nuori nainen, tykkään kaikesta musiikkista, shoppailemasta, tanssimisesta, lukemisesta, sulkapallosta jne. Voisi kiva jos opin saman tie enemmä suomea ja suomen kultuurista. :)
Voisin antaa myös Facebookin profiili nimi, jos olet kiinostunut.

T: Reeni =^.^=

5

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • =)
    • Wir haben eine eigene seite >saksalaiset.fi<

      • Reeni1

        kiitos, mutta etsin suomalaiset kavereitä


    • My

      Moi!

      Mun mielestä olis tosi kiva tustustua suomessa asuviin saksalaisiin. Haaveilen itse Saksaan muuttamisesta, vaikka en ole ihan varma toteutuuko tuo haave koskaan tai ainakaan lähiaikoina. (En osaa itse puhua saksaa, ymmärrän kuitenkin jonkin verran ja haluaisin oppia lisää.) Olen tosin sinua kymmenisen vuotta vanhempi (nainen), joten en tiedä koetko minut liian vanhaksi olemaan kaverisi? Mulla on kyllä hyvinkin eri ikäisiä kavereita, n. 20-50 vuotiaita.

      Mä olen erittäin kiinnostunut musiikista, tykkään käydä kavereiden kanssa kahvilla, ulkona syömässä, teatterissa ym.

      Mun meiliosoite on: kivaaluettavaa(AT)yahoo.co.uk, jos haluat kirjoitella.

      Aurinkoisia päiviä! :)

      t. My

    • Beppis

      [email protected]
      myös facebook prof. löytyy.
      olen avoin, sosiaalinen ja luotettava 29v seurusteleva nainen.
      harrastan liikuntaa säännöllisesti. Matkustelu ja uuden kokeminen kuuluu elämääni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      96
      4893
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      31
      2721
    3. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      34
      2489
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      25
      2052
    5. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      119
      1550
    6. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      13
      1238
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      10
      1160
    8. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      35
      1123
    9. Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa

      Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina
      Maailman menoa
      203
      1068
    10. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      79
      1033
    Aihe