Onko noita helmiäisnystyjä ihan oikeesti melkein joka toisella miehellä, niinkuin tuolla jollain terveys sivulla väittivät? Siis esinahan alla olevia nystyjä.. Tosi mielenkiintoista kehitellä jotain parisuhde kuvioita kun on noita ja sairastan vielä vitiligoa, eihän yksikään nainen terveeksi usko. Ikuinen selibaatti ainoa ratkaisuko?? Toivottavasti tulee myös fiksuja vastauksia, kiitos niistä jo etukäteen.
Helmiäisnystyt ja vitiligo
10
8669
Vastaukset
- hieronta nystyillä varustettu
eli jos ihan tarkasti ruvetaan syynää niin voi olla et 50 % on jotain näkyvissä.
Ne nystythän on ymmärtääkseni kaikilla olemassa,ovat vaan toisilla enemmän "pinnassa",siks luulen et on nii erilaisia tietoja et monellako on.
Oon jostai lukenu et noin 10%:lla valkosista miehistä noi on selkeesti näkyvillä,mustilla on jonku verra yleisempää.
Mulla ne on noin millin kokosia ja kylhän noita on joskus saanu selitellä,mut aina on naiset ymmärtäny ja ei oo niit haitannu.
Millanen tauti toi vitiligo? - CulliJoozeppi
Tosi kiva oli nyt rapian 4kymppisenä saada tämäkin tieto...
- entinen näppylä muna
kyllä noi kannattaa poistaa. itse poistatin ja olen tyytyväinen. sari pitkänen lääketietoon tohtori terveystalolla tekee näiden poistoja. hinta n.200€. toimenpide tehdään paikallispuudutuksella ja poisto co2 laserilla aikaa menee 20min.
suosittelen sillä sain seksielämän takaisin.
ppp, helmiäisnystyt - PapulaPippeli
Oliko jotain sairasloma-aikaa?? Ajattelin itte käydä kanssa operaatiossa. Aivan älytöntä ahdistusta kokeneena haluaa kuulla???
- entinen näppylä muna
en saanut sairaslomaa. paranivat noin 2-3 viikossa
- Mies3456
Helmiäisnystyt on ihan normaali osa miehen elintä. Ei niitä pidä mennä poistamaan, niin kuin ei naisenkaan kannata mennä poistattamaan häpyhuuliaan.
- turhaOperaatio
Hui kauheeta! Tarkotan siis että kamalaa että aletaan kosmeettista kirurgiaa tekemää täysin turhan asian kanssa. Toivottavasti ei yleisty.
Vitiligohan on vain pigmentin puutosta. Sama kuin olis vaikka syntymämerkki tai maksaläiskä. No problem. - Helmiäine
Itselläni ollut noita aina, eikä ole häirinnyt seksielämää. Jota tosin ei enää ole :D
- Anonyymi
Toisin kuin maailman likaisimman teollisuuden suurlähetit ja heidän ulokkeensa väittävät, nuo "helmiäisnystyt" ovat.bakteeri-infektio.
Usein epåonnekkaat esinahan leikkauksen kärsineet pojat ja miehet kehittävät kyseisen infektion mutta myös moni edinahkansa omaava saa kyseisen infektion riesakseen, johtuu liian huonosta hygieniasta ja pesutekniikasta. En ollu pienenä poikana tietoinen siitä että pippeli pestään myös esinahan alta ja päält kymmenen vuotiaana kyseinen infektio pääs kehittymään mullekin. En suosittele laserhoitoa, uskon vahvasti että kyseiseen löytyy luonnollinen konsti joko hopeaveden tai turpentiinin piiristä... Olen pahoillani että niin monta on kusetettu silmittömästi lääketeollisuuden ja umpityhmien lääkäreiden taholta. - Anonyymi
Paljonko hintaa nykyään helmiäisnystyjen poistolla? Ja mitkä lääkärit näitä tekee, tekeekö monikaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie817185Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346543Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816343Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644142Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532522Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62429Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant652218- 141532
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 1981250