Helmiäisnystyt ja vitiligo

Masentunut mies

Onko noita helmiäisnystyjä ihan oikeesti melkein joka toisella miehellä, niinkuin tuolla jollain terveys sivulla väittivät? Siis esinahan alla olevia nystyjä.. Tosi mielenkiintoista kehitellä jotain parisuhde kuvioita kun on noita ja sairastan vielä vitiligoa, eihän yksikään nainen terveeksi usko. Ikuinen selibaatti ainoa ratkaisuko?? Toivottavasti tulee myös fiksuja vastauksia, kiitos niistä jo etukäteen.

10

8770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hieronta nystyillä varustettu

      eli jos ihan tarkasti ruvetaan syynää niin voi olla et 50 % on jotain näkyvissä.
      Ne nystythän on ymmärtääkseni kaikilla olemassa,ovat vaan toisilla enemmän "pinnassa",siks luulen et on nii erilaisia tietoja et monellako on.
      Oon jostai lukenu et noin 10%:lla valkosista miehistä noi on selkeesti näkyvillä,mustilla on jonku verra yleisempää.
      Mulla ne on noin millin kokosia ja kylhän noita on joskus saanu selitellä,mut aina on naiset ymmärtäny ja ei oo niit haitannu.
      Millanen tauti toi vitiligo?

    • CulliJoozeppi

      Tosi kiva oli nyt rapian 4kymppisenä saada tämäkin tieto...

    • entinen näppylä muna

      kyllä noi kannattaa poistaa. itse poistatin ja olen tyytyväinen. sari pitkänen lääketietoon tohtori terveystalolla tekee näiden poistoja. hinta n.200€. toimenpide tehdään paikallispuudutuksella ja poisto co2 laserilla aikaa menee 20min.
      suosittelen sillä sain seksielämän takaisin.
      ppp, helmiäisnystyt

    • PapulaPippeli

      Oliko jotain sairasloma-aikaa?? Ajattelin itte käydä kanssa operaatiossa. Aivan älytöntä ahdistusta kokeneena haluaa kuulla???

      • entinen näppylä muna

        en saanut sairaslomaa. paranivat noin 2-3 viikossa


    • Mies3456

      Helmiäisnystyt on ihan normaali osa miehen elintä. Ei niitä pidä mennä poistamaan, niin kuin ei naisenkaan kannata mennä poistattamaan häpyhuuliaan.

    • turhaOperaatio

      Hui kauheeta! Tarkotan siis että kamalaa että aletaan kosmeettista kirurgiaa tekemää täysin turhan asian kanssa. Toivottavasti ei yleisty.

      Vitiligohan on vain pigmentin puutosta. Sama kuin olis vaikka syntymämerkki tai maksaläiskä. No problem.

    • Helmiäine

      Itselläni ollut noita aina, eikä ole häirinnyt seksielämää. Jota tosin ei enää ole :D

    • Anonyymi

      Toisin kuin maailman likaisimman teollisuuden suurlähetit ja heidän ulokkeensa väittävät, nuo "helmiäisnystyt" ovat.bakteeri-infektio.
      Usein epåonnekkaat esinahan leikkauksen kärsineet pojat ja miehet kehittävät kyseisen infektion mutta myös moni edinahkansa omaava saa kyseisen infektion riesakseen, johtuu liian huonosta hygieniasta ja pesutekniikasta. En ollu pienenä poikana tietoinen siitä että pippeli pestään myös esinahan alta ja päält kymmenen vuotiaana kyseinen infektio pääs kehittymään mullekin. En suosittele laserhoitoa, uskon vahvasti että kyseiseen löytyy luonnollinen konsti joko hopeaveden tai turpentiinin piiristä... Olen pahoillani että niin monta on kusetettu silmittömästi lääketeollisuuden ja umpityhmien lääkäreiden taholta.

    • Anonyymi

      Paljonko hintaa nykyään helmiäisnystyjen poistolla? Ja mitkä lääkärit näitä tekee, tekeekö monikaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      280
      5411
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      4996
    3. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      123
      4375
    4. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4116
    5. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3830
    6. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3707
    7. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      41
      3428
    8. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      87
      3097
    9. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      67
      2958
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      23
      2698
    Aihe