r-kioskin

en ymmärrä noita arpoja ollenkaan! voiko kaikki täyttää tiedot sinne taakse ja osallistua arvontaan?

entäs jos on kolme samaa kuvaa vaikka pulla ja kahvi 2e, niin saako ne ilmaseksi, maksaako 2e vai saako alennusta 2e?

en löytänyt kunnon ohjeita mistään..
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pähkäilin.Ei oo tapoina kioskista leipää ostaa, vai halavalla saiskin...

Äänestä
  • Jos kupongissa on kolme samaa kuviota ja niissä hinta, se on tuote etu. Esim Dallaspulla ja annoskahvi 2e, maksaa 2e. Jos on kolme samaa kuviota esim twister jäätelö, eikä hintaa, se on ilmainen. Coca-cola ja sandwich maksaa sen 3,50e tuote etuna.. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


formula arpa kirjoitti:

en ymmärrä noita arpoja ollenkaan! voiko kaikki täyttää tiedot sinne taakse ja osallistua arvontaan?

entäs jos on kolme samaa kuvaa vaikka pulla ja kahvi 2e, niin saako ne ilmaseksi, maksaako 2e vai saako alennusta 2e?

en löytänyt kunnon ohjeita mistään..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu