Kyllä pettää. Siellä pettää naiset ja miehet. Ihme hommaa... sit tullaan kotiin ku mitään ei olis tapahtunu. Onks tää ihan normaali touhua siellä?
Pettääkö rauhanturvaaja?
12
1148
Vastaukset
- ja jotkut miehet
Monella naisella kariutuu suhde rt-palveluksen aikana tai sen jälkeen kun ne jakelut tulevat julki. Suhteen kariutuminen näkyy ja totta kai se kiristää tunnelmaa ja tämän kurpan käytös muuttuu sellaiseksi todella ailahtelevaksi. Illalla messissä kaljaa ja pillunjakelua ja aamulla sitten morkkista ja ihme oirehdintaa. Kyllä se niin on, että aina siellä varatulle etenkin tytölle se varakainalo löytyy ja pojallekin, jos vaan kelpaa sellainen identiteettivammainen mitättömyytenä itseäänkin pitävä akka jonka pitänyt inttikin käydä. Mutta näin se menee!
- irti todellisuudesta
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
- samoin
irti todellisuudesta kirjoitti:
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi). - Kyllä se niin meni siell
samoin kirjoitti:
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi).Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta? - ....
Kyllä se niin meni siell kirjoitti:
Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta?"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni... - yyyykoooo
.... kirjoitti:
"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni...Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
- ....
yyyykoooo kirjoitti:
Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
..ilmeisesti käytämme siis eri termejä. Kuvittelin että "ei niin yleisesti suosittu" tarkoittaa sellaista jolle ei niin hirveästi vientiä ole (oli syy mikä tahansa). Näköjään sitten se tarkoittaakin jotain abstraktimpaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943909Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t522778Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101189Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48901
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107686