Kyllä pettää. Siellä pettää naiset ja miehet. Ihme hommaa... sit tullaan kotiin ku mitään ei olis tapahtunu. Onks tää ihan normaali touhua siellä?
Pettääkö rauhanturvaaja?
12
1133
Vastaukset
- ja jotkut miehet
Monella naisella kariutuu suhde rt-palveluksen aikana tai sen jälkeen kun ne jakelut tulevat julki. Suhteen kariutuminen näkyy ja totta kai se kiristää tunnelmaa ja tämän kurpan käytös muuttuu sellaiseksi todella ailahtelevaksi. Illalla messissä kaljaa ja pillunjakelua ja aamulla sitten morkkista ja ihme oirehdintaa. Kyllä se niin on, että aina siellä varatulle etenkin tytölle se varakainalo löytyy ja pojallekin, jos vaan kelpaa sellainen identiteettivammainen mitättömyytenä itseäänkin pitävä akka jonka pitänyt inttikin käydä. Mutta näin se menee!
- irti todellisuudesta
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
- samoin
irti todellisuudesta kirjoitti:
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi). - Kyllä se niin meni siell
samoin kirjoitti:
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi).Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta? - ....
Kyllä se niin meni siell kirjoitti:
Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta?"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni... - yyyykoooo
.... kirjoitti:
"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni...Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
- ....
yyyykoooo kirjoitti:
Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
..ilmeisesti käytämme siis eri termejä. Kuvittelin että "ei niin yleisesti suosittu" tarkoittaa sellaista jolle ei niin hirveästi vientiä ole (oli syy mikä tahansa). Näköjään sitten se tarkoittaakin jotain abstraktimpaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.32912639Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko553652- 853244
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1313042- 1032988
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta512838S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam772729Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1592644Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2782532Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju422378