Kyllä pettää. Siellä pettää naiset ja miehet. Ihme hommaa... sit tullaan kotiin ku mitään ei olis tapahtunu. Onks tää ihan normaali touhua siellä?
Pettääkö rauhanturvaaja?
12
1168
Vastaukset
- ja jotkut miehet
Monella naisella kariutuu suhde rt-palveluksen aikana tai sen jälkeen kun ne jakelut tulevat julki. Suhteen kariutuminen näkyy ja totta kai se kiristää tunnelmaa ja tämän kurpan käytös muuttuu sellaiseksi todella ailahtelevaksi. Illalla messissä kaljaa ja pillunjakelua ja aamulla sitten morkkista ja ihme oirehdintaa. Kyllä se niin on, että aina siellä varatulle etenkin tytölle se varakainalo löytyy ja pojallekin, jos vaan kelpaa sellainen identiteettivammainen mitättömyytenä itseäänkin pitävä akka jonka pitänyt inttikin käydä. Mutta näin se menee!
- irti todellisuudesta
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
- samoin
irti todellisuudesta kirjoitti:
Kyllä siellä vääristyy toi maailman kuva. Ollaan niin tiiviisti yhdessä aidatun alueen sisällä. Munkin mies jäi kiinni pettämisestä. Meillä oli yhteistä elämää jo hyvin takana ja tulevaisuuden suunnitelmat selvät ja yhteiset. Mitenkäs kävikään. Kaikki heitettiin pois hetken huumassa. Eiks nää jotka lähtee RT hommiin niin haluu kasvaa aikuisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Missä on moraali?
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi). - Kyllä se niin meni siell
samoin kirjoitti:
Lähteekö sinne jotain sellasta porukkaa, joka haluaa käydä armeijaa uudestaan? Kyllähän se rauhanturvaaminen on jotenkin kaukana siitä touhusta. Ei oo virikkeitä, niin tulee ylilyöntejä sitten illanistujaisissa.
Täällä myös yksi "särkynyt sydän". Käsittämötöntä tälläinen peli, tässä särkyi yksi perhe taas (vaimo ja pieni lapsi).Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta? - ....
Kyllä se niin meni siell kirjoitti:
Itse olin alhaalla ja huomasin, että nämä armeijan käyneet munahaukat iskevät juurikin perheellisiin miehiin, kun eivät muille kelpaa. Itse tiedän ainakin pari tapausta, joissa mies jolla lapsia pani tällaista inttityttöä rekkalesboa identiteettivammaista hupakkoa.
En tiedä mikä näitä kahta ihmisryhmää vetää yhteen? Tokihan se on selvä, että perheellinen mies on helppo uhri sellaiselle ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle inttitytölle.
Varoitan vain teitä perheellisiä naisia jonka mies menee rt-komennukselle!!: Miettikää sekin, miksi se mies menee sinne jos kotona perhe ja haastetta?"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni... - yyyykoooo
.... kirjoitti:
"ei niin yleisesti suositulle pillunjakeluun tottuneelle"
Aika ristiriitainen yhdistelmä mielestäni...Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
- ....
yyyykoooo kirjoitti:
Kyllähän pillu aina kelpaa, vaikka nainen ei niin ruusu olekkaan. Siis ihan siviilissäkin. Auliisti kun persettä tarjoo, ni kyllä aina munaa saa rumempikinyksilö. Ei siis ristiriidassa.
..ilmeisesti käytämme siis eri termejä. Kuvittelin että "ei niin yleisesti suosittu" tarkoittaa sellaista jolle ei niin hirveästi vientiä ole (oli syy mikä tahansa). Näköjään sitten se tarkoittaakin jotain abstraktimpaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158257Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804744Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294519Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74359Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032869- 1182734
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332665Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232294Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22167