vanhemmat pitäisi laittaa maksamaan pentujensa teoista oikein kunnolla! jos kuria olisi siellä kotona niin pennut ajelisi vakioilla kuten MOPOJEN tulisi ollakin!
kysynkin nyt sinulta siinä ISÄ tai ÄITI, että onko sinulla vähän kusta päässä vai viiraako päässä, kun annat poikasi virittää?
otapa selvää että mopo saa kulkea vain 45km/h suomen lakien mukaan!
itse antaisin joka kakaralle selkään jos saisin kiinni näitä virittelijöitä.
mitä ihmeen pönttöjä teidän vanhempanne oikein ovat? saanen kysyä? aika surkeasti menee.
SAKKOJA VAIN KOURAAN OIKEIN ROPPAKAUPALLA VANHEMMILLE JOIDEN LAPSET VIRITTÄVÄT, TUPLATAAN SAKOT JA EHDOLLISTA PERÄÄN!
T. LAKIALOITE VOIMAAN MILLOIN??
kyllähän se
6
142
Vastaukset
- hmmmmv
Lapset ei viritä kotona vaan kaverilla ja laittaa rajoittimen niin ei vanhemmat huomaa mitään koska eivät älyä edes jos derbin putkessa lukee Turbokit. Ja kyllä ne vanhemmat tietää ettei saa mennä kuin 45
Omat vanhempani eivät välitä siitä, että viritän moponi. Koska maksan ITSE omat sakkonni. Ja omapa on elämäni. Eli jos kuolen esim. kolarissa, niin sitten on voi voi.
En alkaisi tästä vanhempia syyttämään, että nuoret virittää mopojansa. Eivät he joka sekunti pysty seuraamaan mitä lapsensa tekee. Mopon pystyy virittää huomaamattomasti, sekä aika nopesti, jolloin vanhemmat eivät sitä huomaa.- tapio.
Vitun idiootti. Ei sun vanhemmilla sit paljon arvostusta sulle riitä :D Ootko miettiny uusien vanhempien hankkimista jotka rakastais sua ja välittäis susta kuten tekee niiden lasten vanhemmat jotka EI anna virittää?
Millä sä maksat sakkosi? viikkorahoilla?
ja jos selän takana viritellään, niin aika raukkamainen olet. Sitten kun kysytään niin ei uskalleta sanoa totuutta. paskahousuja olette siis. - jfhjdf
tapio. kirjoitti:
Vitun idiootti. Ei sun vanhemmilla sit paljon arvostusta sulle riitä :D Ootko miettiny uusien vanhempien hankkimista jotka rakastais sua ja välittäis susta kuten tekee niiden lasten vanhemmat jotka EI anna virittää?
Millä sä maksat sakkosi? viikkorahoilla?
ja jos selän takana viritellään, niin aika raukkamainen olet. Sitten kun kysytään niin ei uskalleta sanoa totuutta. paskahousuja olette siis.Hanki elämä. Itekkin kyllä oon tappo virejä vastaa (yli 90km/h) mutta esim kyllä pitäis saada 80 kulkea. Niin lujaa ne kulkee esim espanjassa ja italiassa. Ja vielä niille jotka luulee ettei mopot kestä sitä nopeutta niin, mopot on tehty kulkemaan 80kmh(jarrut,runko jne) mutta suomessa ne kuristetaan. Ja kuristaminen myös rasittaa moottoria huomattavasti joka rikkoo moottorin ennen aikojaan.
tapio. kirjoitti:
Vitun idiootti. Ei sun vanhemmilla sit paljon arvostusta sulle riitä :D Ootko miettiny uusien vanhempien hankkimista jotka rakastais sua ja välittäis susta kuten tekee niiden lasten vanhemmat jotka EI anna virittää?
Millä sä maksat sakkosi? viikkorahoilla?
ja jos selän takana viritellään, niin aika raukkamainen olet. Sitten kun kysytään niin ei uskalleta sanoa totuutta. paskahousuja olette siis.... Kyllä he arvostavat minua, ja tietenkin ovat huolissaan kun viritän. Mutta kuten sanoin, omapahan on elämäni. He luottavat siihen, että ajan järjellä. Moni muu vanhempi ei anna virittää, koska eivät luota OMIIN lapsiinsa.
Oletko kuullut töistä? Sieltä sitä rahaa saadaan.
En minä ole seläntakana viritellyt... Mutta tiedän monta ihmistä jotka ovat.
- Man?!
Jos antaisit selkään vieraille lapsille, saisit sinä melko varmasti selkään oikeudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h493295- 342945
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv402491Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151589- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061297- 1801231
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070