Soneran lapsilukko lakkasi toimimasta???

Meillä toimi hyvin soneran lapsilukko - sai määrittää kellonajat ja käyttöajan pituuden teini-ikäisen nettikäytölle. Päivitin uuden internet explorer-version (olisiko ollut 8.0?) ja sen jälkeen lapsilukko ei ole toiminut.

Missä vika???? Olen säätänyt eri ajastuksia lukolle, mutta mitään ei tapahdu... HELP ME!
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Teini-ikäinen saa olla koneella milloin haluaa, kuinka pitkään haluaa ja katsella minkälaista pornoa tahansa!

Sinäkin olet taas näitä ahdasmielisiä, kukkahattutätejä ja jehovan todistajia.
Teinisi masentuu ja rupeaa koulusurmaajaksi.

Osta Teinille uusi kone ja pyydä syvästi anteeksi.

Äänestä

HÄPEÄ ahdasmielinen sensuuri !

Ei teini ikäisten netin käyttöä saa eikä tarvitse rajoittaa, elleivät saa katsoa kotona katsovat varmasti naapurissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Locki kirjoitti:

Meillä toimi hyvin soneran lapsilukko - sai määrittää kellonajat ja käyttöajan pituuden teini-ikäisen nettikäytölle. Päivitin uuden internet explorer-version (olisiko ollut 8.0?) ja sen jälkeen lapsilukko ei ole toiminut.

Missä vika???? Olen säätänyt eri ajastuksia lukolle, mutta mitään ei tapahdu... HELP ME!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu