puhelinpylväät

mistä löytyisi muutama puhelin/sähkötolppa?
32100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käyttää niitä johonkin?Vanhat tolpat on kyllästetty aineella,joka aiheuttaa sairauksia...

Äänestä
  • alta,siellä on faktaa!!!

    Äänestä

  • pihasuunnitteluotsikon kirjoitti:

    alta,siellä on faktaa!!!

    Vuonna 2003 tuli voimaan Valtioneuvoston asetus 440/2003, jossa kielletään CCA-kyllästetyn puun käyttö asuinalueilla ja kotitalouksissa. Näin käsiteltyä puuta saa käyttää vain ammattimaisessa käytössä. Vanhat sähkö- ja puhelinpylväät ovat CCA- eli kupari-kromi-arseenikyllästettyjä. 15.8.2007 tuli voimaan uusi valtioneuvoston asetus 787/2007, joka on pääasiassa samansisältöinen kuin vanhakin ja myös se kieltää CCA-kyllästetyt puun käytön asuinalueilla ja kotitalouksissa.
    Tämä teksti löytyy Ympäristöviraston pöytäkirjasta 7.5.2009

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pylväitävalla kirjoitti:

mistä löytyisi muutama puhelin/sähkötolppa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu