oon ollu töissä jo pari vuotta enkä oo saanu vieläkään selville mitä meinaa epäkesko.. kuka tietää sanokoon..
mikä on epäkesko
9
8535
Vastaukset
- se kai on
Hioma-, tai kiillotuskone, joka pyörii epätasaisesti. Kone ei siis esim. hio liukuvalla paperilla, vaan pyörittää (tärisyttää) paperia.
- akseli.....
jos akseliin höylätään pituus suuntainen ura (käytetään epäkesko konetta)
(jyrsinkoneen sukulainen)- konepajassa
onko apukoulu vielä kesken? Et ainakaan kiilaurien tekemisetä mitään ymmärrä.
- 123547d
prässi? Eli epäkeskon avulla toimiva metalli prässi jolla taivutetaan tai meistetään metalli levyyn reikiä.
- epäsikö on
Se on se kun Suomalaiset VS, Slaavilaiset Ehitukset
- tässä vastaus
joka on hyvin yksinkertainen.Keskohan on k-kauppojen tukkuliike, johon ainoastaan k-kaupoilla on asiaa.No epäkesko on muiden kauppojen tukkuliike, johon taas k-kaupoilla ei ole mitään asiaa.
- ews
Pyörähdyskappale. mikä on kiinnitetty jostain muusta kohdasta kuin keskiöstä ja pyörii epäkeskeisesti omaan keskipisteeseensä nähden... tai jotennii sinnepäin.
- Kolmas mies
Pitääkö olla töissä että tietäisi mikä on epäkesko...
Jos ei kahdessa vuodessa ole selvinnyt niin antaa olla... - Anonyymi
minusta muuttaa pyöriisliikettä jumputtavaan ei yksistään pyörivään hiontaan osa laitteessa epäkesko osa josta johtuu hakkaava tai jakava siirto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171587
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991448Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35829Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M26774Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50726Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56688Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37680Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34678Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s39650Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37643