siirryn huomenna

kohta

niin siirryn huomenna daewoo evada luokkaan. 2004 loppu vuosi .automaatti.80 000 km asti on leimat kirjassa.90 000 tehty jarrut ja vaihdettu hihna.kaikki maahantuojalla ja merkki liikkeessä.jos joku on kade niin ottakoon huomioon että aiempi autoni oli tuolta suuresta ja mahtavasta.

4

847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ukkopoika

      Tähän viestiin ei voi muuta sanoa. Siis autossa ei ole mitään vikaa, mutta kielioppi kaipaisi hiomista. Daewoo nimenä ei suomalaisessa mielessä ole mikään laatusana, mutta autona hieno peli. Eurooppalaisten merkkien ylivalta Suomessa on kierouttanut sen, että kaukoidässä tehdään moninkertainen määrä vastaavia tuotteita ilman brandihintalisää. Länsimaiset (auto)lehdet lisäksi ovat taloudellisesti riippuvaisia paikallisista toimijoista, joten kehuja on itäsuuntaan turha odottaa.
      Nauti ajokokemuksista uuden autosi kanssa, mutta on turha odottaa kateellisia kannanottoja autosi kannalta. Hymy nousee sisältä... (itsellä Kalos ei vikoja)

      • kohta

        hyviä kilsoja sulle kanssa.


    • Rolf

      Onnea vaan Evandan ostosta. Hieno peli, ostin samanlaisen käytettynä muutama vuosi sitten. Muuten tyytyväinen, mutta joka kevät on kuitenkin pitänyt viedä pajalle korjattavaksi. Ensimmäinen kevätkorjaus, ABC-jarruvika, korjaus muistaakseni yli 500 euroa, seuraavana keväänä moottorin öljyvuodon korjaus, yli 700 euroa ja tänä keväänä jouduttiin vaihtamaan koko raidetankohässäkkä ja korjauksen hinta kohosi jo yli tuhannen euron. Pelolla odotan ensi kevättä, jos tahti ei muutu, niin joudun vaihtamaan merkkiä.

      • kohta

        tervehdys.(tarkoittanet ABS-jarruvika)?
        Harmi noi öljyvuodot-taitaa olla tyyppivika.Evandassani eka omistaja on vaihdattanut kamiakselin - ja öljypumpun stefan.Toinen omistaja (jolta auton ostin)vaihadattanut hammastangon ja vent.kopan tiivisteen.(vuotaneet).jälkimmäinen korjaus maksanut vähän toista tonnia.
        1.omist.käyttänyt maahantuojan huoltoa ja 2.omist.maahantuojan valtuuttamaa.
        Pientä vuotoa olen nyt 500km ajon jälkeen havainnut,saavat katsoa samalla kun vien määräaik.huoltoon.

        Muuten ei kori ja sisustus paljoa uudehkoa häpeä.Kaikki laitteet toimii ja kulku ripeää.ajamisiin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      330
      9219
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      84
      5731
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      341
      5270
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      81
      3686
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3122
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      66
      2693
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      65
      2650
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2452
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2388
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2356
    Aihe