paljoko astro kuluttaa?
paljo kuluttaa
astro 4.3l
8564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://tankkaus.com kertoo (6 autoa) että 12 - 17.3 litraa/100km
enpä taija ostaakkaan kyseistä autoa ku ei oo sitte varaa ajella.. haaveeksi taitaa jäädä..
Minkälaisella bensamäärällä kuvittelit tuollaisen bensakoneisen norsun kulkevan?
Kesällä keskellä yötä maantiellä kuuttakymppiä ajamalla pääsee alle 10 litralla sata kilometriä, jos se kuullostaa paremmalta.
Kyllähän tommosen vois kesä autoksi mutta ei oikeen käyttö/työautoksi hommata..
hommaan pätee seuraava sääntö,jos tarvii kysyä kulutusta/hintaa,niin sulla ei ole varaa siihen.
astro on kelvoton auto talvella,ellei ole harvinaisempi 4wd malli.vaikka betoni säkkejä taka-akselin päällä talvella,ei se tuota kovin hyväksi parantanut.renkaina käytin generalin nastoja.muutenkin härveli on melkoinen pompottelija,johtuen lyhyestä akseli välistä.leppoisa auto nurkka ajoon kesäksi,mutta ei mikään maantie peli.ja tosiaan syö kaiken,minkä tankkiin kaataa,kulutus kaupungissa jotain 15-20 l satasella.raskas kaasujalka ja suuri jengi kyydissä kaljaa nauttien nostaa kulutusta :)oiva laite laulu-autoksi,siihen se on kuin tehty!
Ei se satu! Itekkin pelkäsin Capricen kulutusta mutta hätäpäissään semmosen ostin, 5 litrainen v8. Nyt ollut 0,5 vuotta ja en luovu! Saahan sen 2.0 japskinkin viemään,kun kenkää antaa. Ja helpommin sillä pikkuautolla kaahailee kun kerta lähteekin mutta ei näillä jenkeillä pysty/haluakkaan moista niin lukemat pysyy "aisoissa". Omalla 10-15L/100km sekalainen taajama/maantie. Kaupungissa toki paljon,en ole edes laskenut.
noin 300l.Mut mitä sit,työkalut kulkee ja ihmisiäkin riittävästi.Mukava ajaa ja pääsee ahtaampiin paikkoihin kun esim:Vanilla.Jos ei rahat riitä ostaa bensaa niin kai sit linjurillakin pääsee.