Omituinen autoilija Oulussa

Kaipaan tietoa omituisesta autoilijasta, joka nähtiin eilen Oulun keskustassa. Miehen auto oli harmaa vm. 1990-2005 mallinen 4-ovinen henkilöauto, ajoi torin lähellä, pysähtyi ainakin kerran liikennevaloihin ja jatkoi sitten matkaansa pohjoiseen päin.
Jos tiedätte jotain tapauksesta, niin ottakaa yhteyttä.
15922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ollut Kontiot ja korsetti?? Semmoinen vinkuintiaani???

Äänestä

>...tietoa omituisesta autoilijasta...

Millä tavalla omituisesta?

>...ajoi torin lähellä...

Mihin aikoihin suunnilleen?

Noihin tuntomerkkeihin sopii satoja jos ei tuhansia autoja.

>...niin ottakaa yhteyttä.

Jaa mihin?

Äänestä
  • voisko kyseessä olla tämä mies jolla pikkupöksyt päässä ja nuuhkuttaa vaikeasti
    varokaa ettei kiikelin rannalla katoo pöksyjä

    Äänestä

mukaan vai miten se oli omituinen?

Äänestä
  • muut ei pysähdy

    Äänestä

  • PYSÄHTYI LIIKENNEVALOIHI kirjoitti:

    muut ei pysähdy

    On jollakin taas hauskaa, kun jokaisen kaupungin palstalle samaa kirjoittaa. Selvästi sama persoona. Repesin jo tuolla Seinäjoen palstalla. Hankkikaa elämä :D

    Äänestä

Onpa ollut todella omituinen mies, kun on liikennevaloihin pysähtynyt. Auton vuosimallikin on kuvattu todella tarkasti 1990-2005.

Äänestä

tämän saman viestin laitoit. Massa turisti, postaaja vai ihan johnsson!

Äänestä

Mitä ihmeen omituista on jos punaisilla pysähtyy liikennevaloihin, sitten olisi jos auto olisi ollut kiireinen taksi. Varmasti aloittajalle olisi kyyti hälytysajoneuvolla hoitoon ennen kuin tyyppi kovin sekoilee.

Äänestä

Joo se on se yks puusilmä joka oli Nokialla talkkarina aikoinaan. Ihan täys kaho ja se muuten tykkää haistella pikkareita ja stigata hanskaan autossa, kun sillon joskus nipisteli noksulla respaa perseestä ja sai fudut kun sen kierot silmät ja se haiseva charmi ja lipevä olemus ei tepsinytkään kuten se idiootti luuli kun aamulla menneniä kaulalleen sivalsi;)

Äänestä
  • Ou nou.

    Äänestä

  • Aslakki Lappi kirjoitti:

    Ou nou.

    Taidat olla tulossa orkuun kommenteistasi päätellen? Poromies, ihana turjakkeeni;)
    Ou nou, oishan se ihanaa...

    Äänestä

  • Aslakki Lappi kirjoitti:

    Ou nou.

    kerättynä?

    Äänestä

  • Aslakki Lappi kirjoitti:

    Ou nou.

    se on hullu mies huittisista sillä on varpaan väli viis senttiä

    Äänestä

  • nouou kirjoitti:

    se on hullu mies huittisista sillä on varpaan väli viis senttiä

    Ihmemies Intiasta varpaan väli 5 sentiä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko tietoa? kirjoitti:

Kaipaan tietoa omituisesta autoilijasta, joka nähtiin eilen Oulun keskustassa. Miehen auto oli harmaa vm. 1990-2005 mallinen 4-ovinen henkilöauto, ajoi torin lähellä, pysähtyi ainakin kerran liikennevaloihin ja jatkoi sitten matkaansa pohjoiseen päin.
Jos tiedätte jotain tapauksesta, niin ottakaa yhteyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu