Paljastuksia tänne

Nyt !!

Laittakaa videoita ja linkkejä, missä suurimmat temput paljastetaan. Kiitos..

5

667

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taikuri Savinen

      Sehän vain pilaisi ilon katsoa noita suuria temppuja jos tietäisi niiden salaisuudet.

    • Pettymyksentuottaja

      Jos ne kiinnostaa niin etsi jostain ja useimmiten paljastusvideot on kiellettyjä joten ne poistetaan nopeasti esim youtubesta. mutta kyllä niitä aina jostain löytyy. Itse en etsi vastauksia niihin vaan yritän selvittää itse. Paljon hauskempaa. Sitäpaitsi kun katsot videolta tempun ratkaisun tulet todennäköisesti pettymään.

      • matti ja teppis

        leijunta hoidetaan siimoilla. ja vaijereilla, ette uskokaan mitä videokuvalle tehdään ennen telkkarissa näyttämistä.

        kris enkeli taasen tekee niin halvalla temppunsa, että väkisinkin tulee kömmähdyksiä, ja esim "jeesuskävely" vettenpäällä oli toteutettu niin halvasti että lapsikin näkee että veden alla oli ohut näkymätön levy, jonka päällä äijä asteli.

        sama äijä muka katosi hiekkaan tossa yks kerta, ja kameramies kuvasi tyhmänä paikkaa, johon äijä katos, ja siinä näkyi selvästi piiloluukun ääriviivat hiekassa.

        kolmas huuhaa on, että jokaisen taikurin pitää aina kysyä "ei kai tätä ole sovittu etukäteen?" ja etukäteen sovitusti kaikki sanovat "ei ole", (saadaan tästä parikymppiä per kerta).

        talon seinää kävellään mangneetit jalassa, tai sitten hollywood-seinää, joka lepää vaakatasossa maassa, ja katsojat on vain projektorilla seinälle heijastettua kuvaa.

        haluaisin kyllä taikureiden hologrammi-laitteistot jo kaikkien saataville, ettei niillä ole yksinoikeutta käyttää niin hienoja hologrammikoneita, että temppu kuin temppu onnistuu.

        ja taikureille / epäilijöille; saan pistää nettii mitä haluan ,jos tää poistetaan niin johan on! enkä usko myöskään jumalaan.

        niitä temppuja katsoisi paljon innokkaammin, mikäli tietäiisi niiden salat täysin ja läpikotaisin. kyllähän kauhuleffojakin katsoo, vaikka tietää ettei vampyyrejä ole olemassa.


      • Taikuri Savinen

        (Tämä siis alkuperäiselle kirjoittajalle.) Voithan tietysti myös alkaa harrastamaan taikatemppuja. Pikku hiljaa ymmärrät isompienkin temppujen periaatteet. Itse huomaan jo lähes aina, miten temppu tehdään, jos viitsin olla niin silmä tarkkana. Temppujen salaisuudet ovat oikeastaan aivan sivuseikka, niiden esittäminen oikein on se vaikea juttu. Vaikka tunnen itse tavattoman temppuja, niin enpä osaa esittää niistä kuin vain muutaman. Olisi pitänyt aloittaa harjoittelu jo lapsena.


      • angel!
        Taikuri Savinen kirjoitti:

        (Tämä siis alkuperäiselle kirjoittajalle.) Voithan tietysti myös alkaa harrastamaan taikatemppuja. Pikku hiljaa ymmärrät isompienkin temppujen periaatteet. Itse huomaan jo lähes aina, miten temppu tehdään, jos viitsin olla niin silmä tarkkana. Temppujen salaisuudet ovat oikeastaan aivan sivuseikka, niiden esittäminen oikein on se vaikea juttu. Vaikka tunnen itse tavattoman temppuja, niin enpä osaa esittää niistä kuin vain muutaman. Olisi pitänyt aloittaa harjoittelu jo lapsena.

        Siis miten niin et osaa niitä esittää jos osaat tehdä ne? Tee vain temppu, esitä keskitynyttä ja sitten sano se tapahtuu nyt ja sitten näytät jotain... minkä tempun nyt ikinä teetkin! mun mieelstä on ihanaa tehä temppuja! varsinkin kun matkin crissiä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      210
      3879
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      63
      2465
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      391
      2306
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2233
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1531
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      515
      1295
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1271
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      56
      1257
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      72
      1186
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      125
      1136
    Aihe