Valkosaaren Telakka

jouts

onko kokemuksia ?

5

512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan Karsee Mesta

      Tila on iso latomainen vaja. Sanan mukaisesti telakkahalli, nurkassa kaamea hätäisesti kyhätty "keittotila".
      Ei kunnollisia kylmätiloja, hanasta vain kylmä vesi. Vessat (3) ulkoseinällä, ilmeisesti entisiä ulkohuusseja, nyt siellä kylläkin normaali pytty. Vain kylmä vesi.
      Minkäänlaista imetystilaa tai ylipäänsä eristettyä osaa ei telakkahallissa ole.
      Lämpötila riippuu täysin ulkolämmöstä, mutta mereltä tuulee aina. Hallin molemmat päädyt aukeavat tarvittaessa kokonaan joten helpommin siellä kylmä tulee.
      Viimeinen yhteysvene lähtee muistaakseen 01 pintaan.
      En vuokraisi mihinkään tilaisuuteen

    • ...,.

      .

      • ,,..,

        ,,,.,


    • Vertt

      Me.
      Vietimme häämme Valkosaaren telakalla ja haluan antaa varoituksen sanan kaikille jotka suunnittelevat tilan vuokraamista. . Hinta nousee yllättäen kuljetuksineen ja lisälaskuineen helposti yli 2000 € ja mikä harmillisinta jälkiselvittelyt voivat pilata häät! En ole aiemmin törmännyt tämänlaisiin hankaluuksiin juhlien järjestämisen yhteydessä- olen yleensä asiakkaana joustava ja hyvinkin yhteistyökykyinen. Mielestäni Valkosaaren telakan kanssa rauhaisa yhteistyö on mahdotonta! Juhlien temmellyksessä kun helposti ei mennä minuuttiaikataulun mukaan ja joustoa vaaditaan puolin sun toisin. Valitettavasti jousto toisella puolella oli niin vähäinen, että häistä jäi paha maku suuhun.

      Toivottavasti kukaan ei joudu omien häidensä suhteen samanlaiseen hankalaan ja ikävään tilanteeseen Eli jos olette vuokraamassa Valkosaaren telakkaa, kannattaa vielä kerran harkita.

      • En tiedä mutta,

        joku tarjoilija haukkui huonoksi paikaksi tällä palstalla aikaisemmin. on kuulemma kirjaimellisesti telakka, josta glamour ja häät ovat kaukana. Selaa vanhoja viestejä, ehkä se löytyy vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe