Avioon??

Höpöliini66

Voiko Amerikassa mennä naimisiin niin ettei se olisi ns. virallista. Tarkoitan tällä sitä että joku virallinen ihminen vihkii mutta vain "leikisti"?

3

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varma luulo

      Las Vegasissa ???

    • Pasi Koivumaa

      Miksi Sanomalehti Karjalainen valitsi lehtensä päätoimittajaksi Pohjanmaalaisen, huumorintajuttoman, jäykän, uppiniskan henkilön? Hän on ehtinyt tuhota lehden lähes kokonaan, eli on lopetettu lehden nettisivujen keskustelupalsta ja kaikki muukin rento ja hauska karjalainen sanailu on pannassa. painiuutiset ovat nykyisin tärkeämpiä kuin talousuutiset. Tämä on vähän sama asia kuin Kreikan päälehteen valittaisiin turkkilainen päätoimittaja.

    • Samantha

      No ei edes Amerikassa. Jos virallinen ihminen vihkii niin kyllä silloin mennään naimisiin ihan oikeasti ja virallisesti.

      On toki myös kaikenlaisia epävirallisia "vihkimisiä" mutta silloin ei vihkijäkään ole virallinen. Tai jos on, voi pian menettää sen virkansa. En oikein ymmärrä, mitä järkeä tuollaisessa epävirallisessa vihkimisessä on, paitsi ehkä protestiluonteisena homo- ja lesbopareilla niissä osavaltioisssa joissa se ei ole laillista.

      Vai tarkoititko ehkä sitä, että voiko esim. elokuvassa vihkimiskohtauksessa pappia esittävä näyttelijä olla oikeasti pappi tai rauhantuomari? Tämä varmaan käy päinsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5182
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4627
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      104
      1409
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      147
      1386
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1230
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1024
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      169
      892
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      853
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      809
    Aihe