apuva volvo-puranen

Moi.ostin nissan sunnyn 1,6 slx vm.92 ja siitä on
pimeenä se lämpö säätövipujen valo.Eli ne radion alla olevat 4 vipua puhallin ilmanohjaus lämmönsäätö ja ulko tai sisäkierto säätimet..On kai siellä panelin takana 1 tai 2
lamppua.Mutta miten sinne pääsee rikkomatta paikkoja.Kiitos jo avustasi...
3749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse en ole vaihtanut kyseisiä lamppuja koskaan ,ei ole omassa palannut.
Teeppä näin epäilisin ota säätimistä nupit pois ja pienellä meisselillä lonkota muovijutskaa auki varmaan jotkut hakaset pitää kiinni.Lamppuna varmaan on 3 watin lasikanta tai sitten pienenmät.Muista isompi tehoisia ei saa laittaa palaa äkkiä muoviosat.
Kertokaa muut jos olen väärässä.

Äänestä
  • Lisäapua ja tukea kannattanee hakea esim. Haynesin tai vastaavasta korjauskäsikirjasta. Jos ei halua ostaa omaa, niitä löytyy kirjastoista. Sinänsä kirjaan sijoitettu summa on pieni ja säästyy nopeasti takaisin, kun tekee pikkujutut itse eikä vie liikkeeseen, tai kun itse touhuillessa välttyy rikkomasta paikkoja.

    Äänestä

  • Ainakin B11 mallissa (esim. 1984) irrotetaan kuten Puranen sanoo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


N-14 kirjoitti:

Moi.ostin nissan sunnyn 1,6 slx vm.92 ja siitä on
pimeenä se lämpö säätövipujen valo.Eli ne radion alla olevat 4 vipua puhallin ilmanohjaus lämmönsäätö ja ulko tai sisäkierto säätimet..On kai siellä panelin takana 1 tai 2
lamppua.Mutta miten sinne pääsee rikkomatta paikkoja.Kiitos jo avustasi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu