Ne kaikki kauniit sanat,
vuosien mukana katoavat,
jokainen rakkauden teko,
väärin kuitenkin valitsimmeko,
ei meitä toisillemme ollutkaan,
kai milloinkaan tarkoitettukaan.
Kun vain saisin tän rakkauden,
tunteista ylitse muiden,
kauas katoamaan,
sielustani pois palamaan,
kaikki hyvin ois,
ja elämääni jatkaa vois,
mut en enää jaksa,
sua yksipuolisesti rakastaa.
vuosien mukana katoavat,
jokainen rakkauden teko,
väärin kuitenkin valitsimmeko,
ei meitä toisillemme ollutkaan,
kai milloinkaan tarkoitettukaan.
Kun vain saisin tän rakkauden,
tunteista ylitse muiden,
kauas katoamaan,
sielustani pois palamaan,
kaikki hyvin ois,
ja elämääni jatkaa vois,
mut en enää jaksa,
sua yksipuolisesti rakastaa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei kestä ikuisuus
koskaan liian kauan.
Ei rakkauden sanoja
iholla...
ennen niin rakastetulla.
Kestää hetken elää.
Jos omistaa vois taikasauvan,
jossain,
päivä uus...
sieltä onnenhetkiä kerää.
Tulevasta,
jostain...
paremmasta,
haaveilen yhä unelmasta.
Ihana viesti jollekin, surullinen.
vielä kerran konkreettisesti tarkistaa, onko vastarakkautta tulossa vai ei?
Sitten voi hyvillä mielin päästää irti... ja jatkaa matkaa, niin ei tartte jäädä haaveilemaan.. sielu riutuu ja kaipaa täälläkin... mutta kaivatkoon..
olen joo nöyryyttänyt itseäni noin miljoona kertaa ja vastarakkautta ei ole tulossa. piste.
nyt ollaan vaiheessa, että toisen täytyy antaa elää "rauhassa".
sympatiaa siis lähetän kohtalotoverille, mutta kannattaisiko tehdä jotain... täällä ruikuttaminen ei ehkä tuo toivottua tulosta.
osoitettu jollekin saavuttamattomalle rakkaudelle. Löydät vielä rakastavan ihmisen vierellesi. Tiedät löytäväsi onnen silloin kun pystyt jakamaan hänen kanssaan kaikki arjen huolet ja ilot.
vieläkin niin vihainen viimeisimmälle eksälle, kyllä tää ohi menee ja tottakai aion vielä jonain päivänä jotain rakastaa
toivottovasti löydät paremman onnen.
Kauneus on katoavaista
jokainen päivä on askel kohti tulevaisuutta.
Sinun pienet jalkasi koskettavat maaperää
niin kovin kaukana toisistaan.
Oikea ja vasen eivät koskaan kohtaa,
miksi siis minä ja sinä.
Sielu on enemmän kuin ne kaksi sanaa
jotka sanotaan, kun sanoin rakastan sinua.
Miksi toivoa menneisyyttä palaamaan
kun voi odottaa tulevaisuutta tulemaan
ja uusia ulottuvuuksia kuin avaruutta
joka ei pääty tähän vaan jatkuu tulevaan...
painukaa runopaöstalle.
Runopaöstalle ?
Oulussa siis osataan opettaa kirjotusvirheiden korjausta?
Ymmärsitsä kuitenkin asian sisällön?
wau
Tätä viestiketjua on ollut hauska lukea. Olihan se jo ihan ihme, ettei kukaan rääväsuu ollut ehtinyt tuon enempää kommentoimaan. Tulihan sekin sieltä !
Kyllä, minäkin luulisin Oulussa olevan kouluja. Kannattaa ehkä kokeilla ?
SINUUN
Haluaisin kirjoittaa sinulle runon mutta kieli ei taivu suussa, haluaisin säveltää sinulle haikean balladin mutta en osaa nuotteja, haluaisin maalata sinulle taulun mutta pensselit eivät pysy kädessä. Loihtisin mielelläni sinulle herkullisen illallisen mutta mielummin veisin sinut taitavan ravintolakokin herkkujen äärelle. Syntymäpäivälahjaksi ostaisin uuden kattilan tai jonkun työkalun jos nyt edes muistaisin merkkipäivääsi.
Et kuule koskaan minulta kauniita sanoja, minulla ei ole sanoja sillä olen sanaton. Rakkauteni on mykkää. Mietin miksi rakastan sinua siksi koska olen pystynyt olemaan sinulle aina avoin ja rehellinen. Olet myös niin viisas ja olen jaksanut kuunnella sinua taukoamatta.
Katson valokuvaasi, ylläsi on kaunis koru ja punainen pusero, voi sitä päivää kun minun piti juosta kauppaan ostamaan samanlainen kuin sinullakin. Kuvassa seisot pyöräsi vieressä, jota lainailin muutaman kerran. Olet kaunis mutta sydämesi on kaikkein kaunein.