Jamba vie saldon!

:.Arska.:

Jambasta ei kannata tilata mitään! Tarkistakaa omat kännykät ja myös lastenne! Vaikka näkisit mainoksen, jossa sanotaan "Tilaa tämä ilmainen soittoääni". Netissä näin yhdesti Jamba-mainoksen, jossa luki "Saat ILMAISEN soittoäänen" ja tämähän on huijausta. Muistan, kun minä hölmö tilasin Jambasta 9-10-vuotiaana salaa soittoääniä. Se vei saldoni ja jatkuvasti hirveitä puhelinlaskuja tuli postilaatikkoon. Jouduin sitten ottamaan Prepaid-liittymän. Onneksi se on ohi. Muistan, kun tuli viestejä Jambalta, jossa kerrottiin Jamba-paketista ja poistin ne jatkuvasti. Olen tilannut vain yhden pelin DNA:n sivuilta niin kuin kännykästäni. Se oli eka ja vika kerta!

4

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsdssdsdsdq

      Kauan jo ollut tiedossa... Lukee pienellä präntättynä se maksullisuus:D Naurettavaa kun suomessakin sallitaan tälläinen rikollinen toiminta.

    • niistä soittoäänistä,

      joita et ollut tilannut, mutta joita silti tuli? Vai oliko se ekatilaus jatkuvasti voimassa kunnes irtisanoit sen?

      Minulla on vielä maksamattomia Saunalahden puhelinlaskuja, joissa on Jamban palvelumaksuja. En ole Jamban puhelimeeni lähettämiä soittoäänipalveluja avannut vaan olen poistanut ne heti, lukuun ottamatta aivan ensimmäisiä.

    • ....MINUN

      SE EI OLE TODELLAKAAN MINUN VIKANI JOS SINULTA TAI KENELTÄ TAHANSA JAMBA VIE SALDON !!! ETTÄS SEN TIEDÄT !!! MURRR.....

      • -300 euroa++

        ELISA on JAMBAn aktiivinen partneri ! ELISA piilottaa JAMBAn tiedot laskuihin! Paljonko ELISA saa tästä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1238
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      566
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe