Ostin keväällä postimyynnistä viivakoodinlukijan.Se on usb-liitäntään liitettävä, merki joku..Cat. tietokone kyllä
tunnistaa sen mutta muuten se ei toimi. mukana on todistus toimivuustestistä tältä keväältä. Voi olla, etten osaa käyttää laitetta. Mistähän on kysymys?
Hakiras
Viivakoodin lukija??
8
3711
Vastaukset 8
- ??->!!
yrität sitä käyttää?
- q
Koneen kannalta viivakoodinlukija on kuin näppäimistö. Avaa jokin tekstieditori ja vetäise laskun viivakoodia. Numerot pitäisi tulla näkyviin.
- huclebery
on ollut kolmisen vuotta käytössä kynämallinen viivakoodinlukija, mukana oli koodimallikirja ( bar code ) elikä
ohjelmistovalikko, josta yleisimmät mallit piti vetää laitteeseen. Toimii kun juna. - huohhhhhhhhhhhhhhhhh
tarkoitatko "getcat"? paskoja vehkeitä eipä toimi meillä eikä tutuilla -.-
- Tero62
Ärsyttää tuo laskun tietojen naputtelu verkkopankissa sen verran että pitäisi löytää viivakoodinlukija hommaa helpottamaan.
Muutamalla kympillä saisi usb porttiin tuollaisen, mutta entäs kamerapuhelimet. Kokeilin tällaista: https://market.android.com/details?id=com.kinoni.barcode.trial&feature=search_result ja sen muutaman kerran mitä se salli, se toimi ok. En vain ehtinyt testaamaan laskun maksua.
Onkohan kokemusta toimiiko tuollaiset osuuspankin verkkopankissa? - Kalle Kustaa
Tero62 kirjoitti:
Ärsyttää tuo laskun tietojen naputtelu verkkopankissa sen verran että pitäisi löytää viivakoodinlukija hommaa helpottamaan.
Muutamalla kympillä saisi usb porttiin tuollaisen, mutta entäs kamerapuhelimet. Kokeilin tällaista: https://market.android.com/details?id=com.kinoni.barcode.trial&feature=search_result ja sen muutaman kerran mitä se salli, se toimi ok. En vain ehtinyt testaamaan laskun maksua.
Onkohan kokemusta toimiiko tuollaiset osuuspankin verkkopankissa?Ainakin tuo mainitsemasi softa toimii hyvin. Halvin tapa saada toimiva skanneri tietokoneeseen, siis jos ei oteta huomioon älypuhelimen hankintaa.
Ostin Zebex z3100 merkkisen viivakoodinlukijan.Toimii hyvin säästöpankin verkkopankissa muttei osuuspankin.Testattu myös tekstinkäsittely ohjelmalla ja lukee koodit,joten laitteessa ei ole vikaa.Kyselin asiaa osuuspankist mutta eivät osanneet neuvoa.Kokeiltu myös myyjän/maahantuojan antamia ohjelmointikoodeja,ei mitään apua.Onko kellään ollu vastaavanlaisia ongelmia,osaako neuvoa että sais toimimaan.
- LxZwnX
Miksi kirjoitit kysymyksesi ikivanhan ketjun jatkoksi? Aloita uusi ketju jos on kysyttävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa861976Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as381270Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134974Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.201893- 78789
- 90784
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo213690- 67657
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,47637On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79628- 35591
- 64584
- 37541
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452- 35444
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13439- 33433
- 40427