palsta voi olla täysin väärä, mutta laitoin nyt kuitenkin tänne.
tulin englannista 4 päivää sitten, ja olen viime yöhän asti ollut täysin terve. illalla alkoi kurkkukipu, mutten ajatellut sitä miksikään. sitten yöllä en nukkunut juurikaan, kun keuhkot olivat kipeät, jos paljon pyörin tai käänsin kylkeä, pelkkä hengittäminen sattui.
kuumetta ei ole ollut, eikä muutenkaan lihassärkyä, huimausta tai mitään muutakaan sikainfluenssalle määriteltyä oiretta. olen perussuomalainen jääräpää, joka ei mene (tai soita) lääkäriin ellei ole täysin pakko, mutta sanokaa te mielipiteenne, voiko olla sikainfluenssaa, että pitäisikö soittaa lääkärille?
sikaflunssa englannista?
6
1268
Vastaukset
- lääkäriin
Suosittelen soittamaan, keuhkokuume voi kehittyä myös kuumeettomana.
- voi olla
kyseinen influenssa! Ja voit sitten levittää sitä....
- kyse tuosta kvht-
altistuksen aiheuttamasta mh-bakteerikadosta limakalvoillasi. Tee tuon linkin oiretesti niin tiedät.
Lue tuosta, mistä todellisuudessa on kyse sikaflunssassa!
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Vaiettu_sikainfluenssasta.html- parhaillani
Englannissa ja sain jonkun flunssan joka painui suoraan keuhkoihin. Astmaatikkona olen tuplannut astmalääkkeet ja ostin paikallisesta apteekista yskänlääkettä. Kuumetta ei ole eikä kurkkukipua, ei nuhaa eikä lihaskipua, vain yskä ja huono hengitys. En epäile sikainfluenssaa tai sitten tuli tosi lievänä. Alkaa jo helpottaa.
- Sikainfluenssa
parhaillani kirjoitti:
Englannissa ja sain jonkun flunssan joka painui suoraan keuhkoihin. Astmaatikkona olen tuplannut astmalääkkeet ja ostin paikallisesta apteekista yskänlääkettä. Kuumetta ei ole eikä kurkkukipua, ei nuhaa eikä lihaskipua, vain yskä ja huono hengitys. En epäile sikainfluenssaa tai sitten tuli tosi lievänä. Alkaa jo helpottaa.
Uutiset ja faktat sikainfluenssasta kootusti http://sikainfluenssa.org/
- palasin
Sikainfluenssa kirjoitti:
Uutiset ja faktat sikainfluenssasta kootusti http://sikainfluenssa.org/
sitten Suomeen, tilani paheni kuitenkin Englannissa ja aloin omin päin prednisolonkuurin. auttoi aluksi, sitten tila paheni, minulla oli mukana jämä pakkaus clavurion antibioottia, jota aloin ottaa, laskin että riittää kunnes pääsen kotiin, tajusin että on bronkiolitis. Sain tk:sta soittamalla lisää. Nyt ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958