Auto oli tuttavalla maalauksessa ja lakan pintaan jäi pieniä kuplia. Ilmeisesti kondensaatiosta johtuvaa? Periaatteessa se ei nyt haittaa ollenkaan vanhassa autossa mutta kysyn kuitenkin olisiko sille mitään tehtävissä. Kenties joku hiontavaha, maalipinnan myllyttäminen? Olisin kiitollinen jos joku viitsisi vastata.
Auton maalipinnas pieniä kuplia
Lagunaa
2
395
Vastaukset
- uusi sana
joko roskaa pinnassa, silikonia tai vettä alla. ei pysy maali pitkään.
Vähän voi parantua, jos hioo vesissä karkeudella P2000-P3000 ja sitten kiilloittaa. On vain helvetillinen työ, koneellakin. Voisi olla helpompi lakata uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4058869Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723288- 171764
- 771146
- 761068
- 271055
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641011Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79985- 55973
- 65920