Aprilian viritys

Mitenkä onnistuisi ruisku aprilian viritys vain hiukan vauhtia lisäämällä? Nyt menee noin 49-50km/h ja haluaisin että kulkee se 53km/h... Jos joku tietää miten onnistuu niin olisin todella iloinen jos auttaisit. =))

Kiitos jo etukäteen!
2669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viilaile prikkaa vähäsen! Noi ruisku-pelit eivät ole kuristettu muulla tavalla kuin variaattorin prikalla, jolloin sitä vilailemalla kulkee kovempaa.

Äänestä

Mikäli variaattorista puuttuu prikka kokonaan, niin silloin sen puolen kuristus hoituu sillä metallilevyllä, mikä on rullakupissa kiinni.

Metallilevyn ruuvien alle voi laittaa 2 prikkaa, jolloin vauhti kiihtyy just ton 5-6km/h. Ainoo mitä ko. toimenpide vaatii on sopivat prikat sekä pidemmät ruuvit levylle. Ruuvien kannat pitää myös hioa tasaiseksi, ettei ne ota kiinni startin rattaaseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jsheee kirjoitti:

Mitenkä onnistuisi ruisku aprilian viritys vain hiukan vauhtia lisäämällä? Nyt menee noin 49-50km/h ja haluaisin että kulkee se 53km/h... Jos joku tietää miten onnistuu niin olisin todella iloinen jos auttaisit. =))

Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu