onko kauhean

jos syö melkein joka päivä litran jädeä yhteen menoon ja sitten heti käy oksentamassa sen pois? ja sitte jonain päivänä ahmii ison pinon voileipiä ja heti oksentaa ne? jos se on vaarallista niin miksi? kiitos vastauksista.
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

wikipediasta

Äänestä
  • tottakai se on haitallista. mahahapot syövyttää ruokatorvea ja hampaat. suola- ja nestetasapaino heittelee ja siitä koituu usein sydämen rytmihäiriöitä. etenkin jos teet tota joka päivä se on vaarallista. ei oo väliä mitä syö, oksentaminen on aina tuhoisaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haitallista kirjoitti:

jos syö melkein joka päivä litran jädeä yhteen menoon ja sitten heti käy oksentamassa sen pois? ja sitte jonain päivänä ahmii ison pinon voileipiä ja heti oksentaa ne? jos se on vaarallista niin miksi? kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu