Naapurilla on laikoja.Niille ei puhuta,eikä leikitä.Istuvat päivän häkissä.Miksi pitää ottaa koiria?
Laikat
5
410
Vastaukset
- hassua...
...siis ettei puhuta. Entä ne laikat? Juttelevatko ne keskenään?
Pitäähän koiralle nyt puhua ja ainakin vastata jos ne kysyvät jotain.- MetsästetäänEi niille
Puhuta,varsinkaan jos isäntä on hiljaista sorttia.
Vaikkakin laikat ovat mielestäni seurakoiria,kengänkiillottajia.
- 2008
Sellainen naapuri on kylmäkiskoinen koiran omistaja joka ottaa koiria häkkiin.Koira tarvitsee kanssakäymistä ihmisen kanssa jotta siitä tulee sosiaalinen muita koiria että ihmisiä kohtaan.
Meillä on 7 kk:den ikäinen Itä-Siperianlaika jota pidämme yhtäsuurena perheen jäsenenä kuin muita.Kulkee mukana enemmän kuin kerkee olla häkissä.
Itä-laika- Koira on eläin
Sinä omistajana kannat vastuun sen elämästä ja kuolemasta.Mutta perheenjäsen eikä lapsenkorvike se ei ole.
- voi pitää irti
Metsästysajan ulkopuolella. Sillä se tappaa ja hätyyttää elikoita ja siitä taas joku ituhippi nostaa metelin...
Ei se koira ole kiinnostunut mistään paskanjauhannasta tai leikkimisestä vaan riistasta ja muonasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178