Naapurilla on laikoja.Niille ei puhuta,eikä leikitä.Istuvat päivän häkissä.Miksi pitää ottaa koiria?
Laikat
5
392
Vastaukset
- hassua...
...siis ettei puhuta. Entä ne laikat? Juttelevatko ne keskenään?
Pitäähän koiralle nyt puhua ja ainakin vastata jos ne kysyvät jotain.- MetsästetäänEi niille
Puhuta,varsinkaan jos isäntä on hiljaista sorttia.
Vaikkakin laikat ovat mielestäni seurakoiria,kengänkiillottajia.
- 2008
Sellainen naapuri on kylmäkiskoinen koiran omistaja joka ottaa koiria häkkiin.Koira tarvitsee kanssakäymistä ihmisen kanssa jotta siitä tulee sosiaalinen muita koiria että ihmisiä kohtaan.
Meillä on 7 kk:den ikäinen Itä-Siperianlaika jota pidämme yhtäsuurena perheen jäsenenä kuin muita.Kulkee mukana enemmän kuin kerkee olla häkissä.
Itä-laika- Koira on eläin
Sinä omistajana kannat vastuun sen elämästä ja kuolemasta.Mutta perheenjäsen eikä lapsenkorvike se ei ole.
- voi pitää irti
Metsästysajan ulkopuolella. Sillä se tappaa ja hätyyttää elikoita ja siitä taas joku ituhippi nostaa metelin...
Ei se koira ole kiinnostunut mistään paskanjauhannasta tai leikkimisestä vaan riistasta ja muonasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502009
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3131203Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831009- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 52809
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709