allergia

Anastacia83

Olen tässä juuri tutustunut mieheen joka vaikuttaa kaikinpuolin ihanalta ja tässä mietinkin tulevaisuutta.. minulla kaksi koiraa ja hän hiukan allerginen.. mitä nyt ollaan tapailtu niin minusta ei saa eikä vaatteista mitään reaktioita eikä autossani olosta, vaikka koiria paljonkin kuljetan autolla.. nyt kuitenkin pitäisis miettiä sitä et kun tulee mun luo kylään.. pidän yleensä aina asunnon siistinä ja tuuletan paljonkin, kun itsellänikin vuosien varrella ilmennyt hiukan nuhaisuutta koirista.. mitä niksejä teillä olisi asunnon siivousta varten.. minulla on onneksi se mahdollisuus että saan aina koirat hoitoon toiseen paikkaan jos tarvetta ja eihän tässä mekään mitään vakavaa olla miettimässäkään vielä, mutta sitä ei koskaan tiedä..

1

404

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siivoilu juurikaan

      auta tai se että viet koirat hoitoon. Sitä allergiaa aiheuttavaa epiteeliä on koko huushollisi täynnä.
      Me allergiaperheenä emme voisi kuvitella edes muuttavamme sellaiseen asuntoon jossa olisi meitä ennen asunut perhe jolla karvaisia eläimiä. Toki täysremontin jälkeen tilanne olisi toinen.

      Kai sinä tiedät etteivät ne sitten ole ne koirien karvat jotka sitä allergiaa aiheuttavat..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1340
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      577
    Aihe