Rakennettiin tänä kesänä Porin puupoikien grillikota. Kota savuttaa tosi pahasti, eikä sisällä pysty olemaan yhtään. Onko muilla ollut vastaavia ongelmia ja miten ootte ne ratkaisseet?
Kiitos neuvoista jo etukäteen!
Onko kellään Porin puupoikien grillikotaa? Ongelmia?
3
1939
Vastaukset
- vierailija
Ei ole samaa mutta vierailin kesällä yhdessä grillikodassa ja siinä oli savuhormin päässä jokin imuri joka varmisti että savut meni hormiin eikä jäänyt sisälle.
- auttaa
kun ovi on kiinni, muuten savu pyrkii siitä ulos, tuloilma putkella suoraan grillin alle.
- Anonyymi
Itse ostin kesällä -23 kyseisen kodan aika lailla savutti ostin vedonparantajan piipun päähän,mutta tilanne vain paheni. Sitten poistin piipun päässä olevan hatun ja kas kummaa veto parani eikä yhtään enää tule savua sisälle. No nyt tietysti voi vettä tulla sadepäivinä kotaan ajattelin jatkaa hatun jalkoja noin viidellä sentillä ja koittaaa uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain30611848Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14411034Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2456358Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2225189Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1653658- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502483Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111817Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171705