Mopolle kuljetus

200km

200km päästä tarttis ehkä saada tuotua yks pikku härveli ja ajamalla se on aika paska homma. Mikä olisi paras tapa (ja mahdollisesti halvin) saada se ihmisten ilmoille tänne pääkaupunkiseudulle? Itse en pääse hakemaan vaan myyjä lähettäis sen sitten.

5

803

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoitavat´´

      tämäntyyppiset kuljetukset.
      Transpoint, Kaukokiito, Kiitolinja. Näistä kannattaa aloittaa. Ilmaiseksi ei kukaan sitä tee mutta noilta kysymällä olet paljon viisaampi.

    • ehjänä perille

      Paras kysellä kavereilta, onkoks jollain tai saako joku esim.työpaikaltaan lainaan pakettiautoa. Hiacen kokoluokka riittää mopon kuljetukseen mainiosta.Lisäksi saat mopon ehjänä perille kun olet itse valvomassa kuljetusta.Kaverille laitat naftat ja kahvit,sanoisin n.50-70€ selviät.Täysin laillista hakea ilman mitään liikenne lupia,koska kyse ei ole ammattimaisesta tavarankuljetuksesta. Hyvää reissua.

    • oikein teet

      mopolla, jos et ole valmis ajamaan sillä 200 kilometriä? Älä osta.

    • Peugeot Boxer

      Mistä mihi ?

    • kyyti´´

      mopulle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1369
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1154
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      199
      1147
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      208
      1146
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      906
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      850
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe