narsistisella mielelläsi käännät kaikki jutut omaksi eduksesi. On vain SINÄ kuva. Maailmassasi ei ole muita kuin SINÄ.Huomaa aurinko paistaa ja linnut laulaa. Elämää on ulkopuolella,ei siellä neljän seinän sisällä.
Sun taitosi on siinä, kun
*****
9522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kuka missäkin on? nykypäivänä nettihän liikkuu mukana ehkä ehkä ei........
tai missään muuallakaan ulkona liikkuessa.Itse lomailin ilman nettiä ja ei tullut edes ikävä. Oli muutakin tekemistä.
itse tiedä parhaiten kantaako mukana vai ei. eriasia jos kyseessä on sun oma ja alaikäinen lapsi niin opeta ja kasvata sitä tekemään juuri niinkuin SINÄ haluat. mutta et vastannut kysymykseen......sinä kun näytät tietävän toisten asiat NIIN hyvin paremmin kuin he itse.
olenhan mä vähän säälittävä parka..
huutelet ja mollaat toista? Paremmin saat asias perille, kun soitat hänelle ja sanot asiasi hänelle kuin että huutelet täällä ja jos hänen kanssaan haluat ollaniin lähemmäksi varmasti pääset, kun pyydät toista kauniisti vaikkapa kahville. etkä vain räyhää siellä.
niin keskustellaan.
yhteyttä tän kautta. Minä en ainakaan uskoisi yhtään mitään mitä täältä luen, tänne kun mahtuu josjonkinlaista..
jos kerrot mistä meidän pitäisi keskustella. Ei mulla oo sulle mitään sellaista asiaa mitä sinä haluisit kuulla. Miksi sä roikut epätoivoisesti mahdottomassa. Uskoin sun olevan järkevä ihminen, mutta nyt sä käyttäydyt todella, todella lapsellisesti.
ihanaa, saanhan jopa sinutkin ajattelemaan MINUA. ku kirjoittelet tänne.....