Lastenhuoneeseen pieni oma pallomeri

Sist***

Ajattelimme tehdä lastenhuoneeseen pallomeren. Saatin yhdestä sisustuslehdestä idean siitä ja siellä se oli tehty läpinäkyvästä muovista. Aika helponnäköistä. Tiedustelisin tässä että tietääkö joku mistä sen tyyppistä muovia saa ostaa metritavarana? Eli läpinäkyvää muovia joka joustaa (että sen saa laitettua nurkkaan) ja antaa vähän periksi.

Kiitoksia etukäteen!

2

1326

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkkkkkk.

      ... että niiden reunojen tulee todellakin olla JOUSTAVAT, kuten puhallettavissa/koottavissa lasten kahluu/uima-altaissa.
      Jos reuna on vähänkään kova, on siinä vakavan loukkaantumisen vaara, jos vaikka selkä edellä siihen rojahtaa - pallomeressähän on tapana peuhata, möyriä, hyppiä ...

      Tietysti jos teet sen reunan KORKEAKSI, niin sitten voi olla vähän komenpaakin tavaraa, ja pitääkin olla. Korkeutta pitää olla vähintää lapsen mitan verran.

      Helpommalla / ehkei niin nätti/ pääsee jos aloittaa rakentamisen just noista kahluualtaista ja siihen sitten tiheää suojaverkkoa estämään pallojen "karmaamisen".

    • ainoinkeroinen

      Miksi kaikki kiva pitää olla myös kotona? Eikö olisi paikallaan, että joistain mukavista asioista mennään muualle nauttimaan? Monet asiat kärsivät inflaation, kun niitä on liika saatavilla.

      Emme ole hankkineet sellaisisa leluja kotiin, joilla lapsi mieleellään leikki esiim. päiväkodissa tai jonkun kaverin luona. Näin hohto säilyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      974
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      44
      528
    8. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    9. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      36
      489
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      483
    Aihe