kummiutta!

kolmenkummi

Montako kummilasta teillä on? Minkä ikäisiä itse olette?Millätavoin vietätte aikaa kummilasten kanssa,tunnetko heidät hyvinkin?

Itse olen 16vuotias,kolmen pienen lapsen (kaikki 2-6kk) kummi.Vaikka vauvat vasta pieniä, vietän mielestäni tarpeeksi aikaa heidän kanssaan. En ole mikään lahja kummi,vaan haluan olla kiinnostunut ja turvaihminen lapsille,joka kuuntelee ja auttaa,viettää aikaa.
Kaksi kummilapsistani on tyttöjä, toinen serkkuni tyttö ja toinen oman siskoni tyttö. Molemmat asuvat aikamoisen matkan päässä,mutta siskon tyttöä toki näen usein(käyvät täällä ja minä siellä aika usein) ja hän on jo todella rakas. Serkun tyttöä pyrin näkemään aina silloin kun heidän kotiseudulleen satun edes käymään.Kolmas on poika,samalla paikkakunnalla kuin minäkin,oman kummini poika,hänkin jo läheinen ja on tullut jo auteltua ja hoidettua,vietettyä aikaa :)))

0

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tukalaa kuumuutta

        Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
        Ikävä
        43
        2987
      2. Ensi kesänä

        Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
        Ikävä
        61
        2921
      3. Sinä, ihastukseni

        Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
        Ihastuminen
        42
        2357
      4. Tiedät ettei tule toimimaan.

        Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
        Ikävä
        31
        1853
      5. Okei, myönnetään,

        Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
        Ikävä
        25
        1709
      6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

        Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        72
        1644
      7. Onko kaivatullasi

        himmeä kuuppa?
        Ikävä
        48
        1576
      8. Mihin hävisi

        Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
        Iisalmi
        77
        1255
      9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

        En taida nähdä sinua koskaan.
        Rakkaus ja rakastaminen
        36
        1236
      10. Lähtikö korvat

        puhtaaksi vaikusta?
        Tuusniemi
        79
        1070
      Aihe