Isoveli menee naimisiin, ja nyt vasta tuli mieleen että mitäs mie hommaan hää-lahjaksi?
Isoveli on 27 vuotta, ja ite oon nyt 19, asun omassa kämpässä ja en tienaa kauheesti, etten pysty mitään kristallia hommaamaan..
Olisko mitään jota pystys noin 50e budjetilla hommaamaan? Olisko se sit jotain laadukasta alkoholia?
Nyt kyllä se apu kelpais. :)
Mitä veljelle Hää-lahjaksi?
11
413
Vastaukset
- koko rahalla
- ei se sen laadukkaampaa olla tarvitse, määrä on tärkeämpää.
- Guuhi
Hmm, ei taida ikä riittää :D Pitäs vielä vuos ootella väkeviä varte ;)
Mut ei paha idea. - sit...
Guuhi kirjoitti:
Hmm, ei taida ikä riittää :D Pitäs vielä vuos ootella väkeviä varte ;)
Mut ei paha idea.koko rahalla. Jotakin ulkomaista merkkiä, niin ei ole samaa kuin arkena.
- laitra asialle
Guuhi kirjoitti:
Hmm, ei taida ikä riittää :D Pitäs vielä vuos ootella väkeviä varte ;)
Mut ei paha idea.joku vähän vanhempi, mutta kyllää votkaa saada pitää. Pelästyin jo jotta votka ei riittäisi.
- Ovat eronneet jo
parin vuoden kuluttua.
Osta valokuvakehys tai kaksi, niitä saa nyt alelavoilta halavalla.
Sen sitte koristelet "ittesi" näköseksi.
Tai teet tämmösen:
Yksikin sivu riittää, sitä voit sitten jatkaa myöhemmin...
http://www.haat.fi/artikkeli.shtml/681286?kuvat-omat_kuvat - kkkkkkkkkk.
kivat mukit aamukahville/teelle - Arabia/Iittalalla on kivoja uusia ja maksavat noin 20-20 e kipaleelta.
- että...
ostat lahjan sekä veljellesi että hänen vaimolleen. Jos alkoholia ostat, niin sen täytyy olla sitten sellaista, mikä käy molemmille. Olisi tökeröä ostaa veljelle häälahjaksi "konjakkipullo", jos vaimo ei konjakkia juo...Kävisikö joku hyvä kuohuviini? Sopisi aiheeseen.
Entäpä esim joku kaunis hääaiheinen valokuva-albumi tms. Esim tiimarista saa yllättävän kauniita albumeita, jonka voi itse tuunata persoonalliseksi. Saisitko jostakin esim parin lapsuudenkuvia ja kuvia seuristeluajalta? Uskon tulevan avioparin arvostavan sitä, että olet nähnyt vaivaa, enemmän kuin sitä että hankit pullon alkosta...- konjakin
-- tosiaan kaikki naiset eivät juo konjakkia, mutta votka käy, raakana tai plantattuna. Älkää ihmeessä rahoja tuhlatko joutavanpäiväsieen albumiin.
- harva nainen
konjakin kirjoitti:
-- tosiaan kaikki naiset eivät juo konjakkia, mutta votka käy, raakana tai plantattuna. Älkää ihmeessä rahoja tuhlatko joutavanpäiväsieen albumiin.
juo votkaa...
- lahjaksi ja
kohtuuhintainenkin minusta. Rahapajamoneta myy sellaista kolikkokokoelmaa hääpareille (ainakin oli joku aika sitten vielä), jossa on tän vuoden kaikki kolikot ja onnenkolikko. Maksoi jotain alle 30 euroa. www.rahapajamoneta.fi siellä on nettikauppa. Minusta se on kiva muisto hääparille. Ja ne sentithän on ihan arvotavaraakin.
- siis äskeinen
idea, tässä suora linkki http://www.rahapajamoneta.fi/wsp/shgfin/frontend.cgi?func=catalog.show&func_id=49676&table=PRODUCT&open=291.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle844195Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2043373Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473036Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822756Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3822462- 1822106
- 391661
- 781615
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231418Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391412