Onkos muita joilla on laskettu aika tammikuussa? olisi kiva jutella muiden kanssa. itsellä laskettu aika 17.1
laskettu aika Tammikuussa
pompula-.
20340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
31.1. on laskettu aika, ensimmäinen tulossa, tosin ei sitä vielä mistään huomaa :)
Ei mullakaan huomaa vielä mahasta mutta miehen mukaan rinnat ovat ainakin kasvaneet.
täällä kans laskettu aika olis 31.1 ja ensimmäistä odotellaan :D
Ihan uteliasuuttani kysyn että minkä ikäinen olet? ..kun näyttäs olevan päivän eroa la:ssa sinulla ja jelly83:lla ja mulla :)
juups eli itellä on ikää 25 kohta 8.8 26v. esikoinen nyt tulossa yritystäkin 2v takana, viimesen hormooni kokeen jälkeen jo raskaana oltiin :) ei kyllä tunnu yhtään että raskaana olis kun oireita ei juuri ole muuta kun väsymystä. helpolla oon päässy ja toivotaan että kaikki menee hyvin :)
19.1 LA.. esikoinen tiedossa täälläkin.. =) kaikki valmiina jo odottamassa pikkuista.. potkut ei vielä tunnu, mutta odotellaan =)
Hyvää odotusta kaikille
Mulla olis la 27.1. ja toista odottelen. Mahakin on jo alkanut kasvaa (aiemmin ja enemmän kuin esikoisesta).
Täällä ootellaan ensimmäistä lapsukaista syntyväksi tammikuun 30 :)
Mahaa ei kyllä näy (osittain varmaan tämän "uimarenkaan" vuoksi :( ), mutta tuntuu jonkin verran, ikään kuin ettei mahaa voisi vetää sisään..
Hei,
harvoin täällä palstalla käyn mutta jätetään nyt jälki :)
Mulla on la 6.1 ja kolmatta ootellaan. Eihän sitä tiedä jos vaikka loppuvuodesta syntyy. Eka syntyi rv38 4 tammikuussa 07, toka käynnistyksellä rv38 1 tammikuussa 08 ja nyt siis taas tammilasta ootellaan.
Hei vaan!
Toista lasta odotellaan syntyväksi 8.1 :)
Masu on alkanut kasvaa ja mammahousut on jo olleet hetken käytössä. On mukavampi olo, kun ei housut kiristä mahaa pikkuista hoitaessa :) Lapsille tulee ikäeroa 1v4kk :)
Toista odottelen 10.1 olis aika :)
Meidän pikkuisille tulee ikäeroa 1v 6kk.
http://groups.yahoo.com/group/TammikuunTahdet2010/
ja ylläolevassa linkissä lisää kanssasisaria
kolmas tulossa la 16.1.10 ja mahakin jo kasvanu vähän ja vauva alko just tuntuvammin liikkumaan!
Eli esikoista odottelen ^^ LA 21.1, vatsa vähän pömppä mut eipä juuri näy.. mammapökiä pidän silloin tällöin, mut vanhatkin housut menee kun on niin matala vyötäröisiä. Nyt siis rv 17 6, pahoinvointi helpottanut, vaikka välillä aamuisin etoo.. Rinnat kasvaneet kiitettävästi :D Olen 21 vuotias ja asun Pohjois-Savossa :) Vauvan liikkeitä tunnen jo (jotain kuperkeikkoja se heittelee :D ) mutta en varsinaisesti potkuja. Ihana katsella vatsan kasvamista ^^
Täällä laskettu aika 6.1, eilen rakenneultra, missä kaikki erinomaisesti. Vauvan liikkeet on tuntunu jo melkein kuukauden (koko ajan voimakkaammin), on se vaan niin ihana kun oma pikkunen siellä masussa temmeltää. Masukin kasvanut kyllä ihan kiitettävästi, ihan selvä vauvamaha se jo on. Niin ja Tampereella asustellaan, ikää 24 v.
Täällä l.a. 3.1. ja kolmatta odotellaan. Masu on kasvanut ihan kivasti jo, vois kuvitella et ois pidemmälläki. Mammahousut käytössä varsinki töissä. Liikkeet tuntunu jo muutaman viikon, joka päivä voimakkaammin. Rv 20 3. Ikää kertyny 33 vee ja pohojanmaalla asustelen. Rakenneultra 26.8.
Pohjalainen minäkin, ja la 30.12. (tai 31.12. SEKS:n mukaan). Rakenneultra mulla samalla viikolla kuin sulla, eli ma 24.8. Ikää jo 38v. Eka tulossa.
14.1. ja kuudes:-))
Vatsa jo iso ja äitiyshousuja käytän. Liikkeet tuntuu ja välillä myös pieniä supistuksia. Rakenneultara 31.8.
Ensimmäistä odotellaan ja maha ja rinnat ovat kasvaneet jo melkoisesti. Liikkeitä en ole vielä tuntenut, mutta eiköhän ne kohta ala tuntua! Pahoinvointi on helpottanut, mutta melkein joka aamu/aamupäivä etoo.. Muuten kaikki on mennyt hienosti!
Meillä la 29.1 ja kolmas olis tulossa=)) maha alkaa pikkuhiljaa olla sen kokoinen että omat farkut ahistaa=) ja pirkanmaalla asustellaan.....