Työharjoittelun ruokarahat

Hei! Haluaisin tietää vaikuttavatko koulun työssäoppimisessa "tienatut" ruokarahat toimeentulotukeen? Ruokarahoja tuli yhteensä 20 opintoviikon suuruisesta työssäoppimisesta 219 euroa. Kiitos vastauksista!
51102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olin siis työssäoppimisessa epämääräisen ajan sairaslomien pätkiminä mutta yhtenäisemmän, pitemmän ajan huhti-toukokuussa. Rahat tulivat vasta kesäkuun viimeisenä päivänä. Otetaanko ne siis huomioon elokuun tulona? Tai ollenkaan? En saa opintotukea vaan kuntoutusrahaa opiskeluun ja asumistukea ja siihen loput toimeentulotuesta, jos se jotain asiaan vaikuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikuttavatko? kirjoitti:

Hei! Haluaisin tietää vaikuttavatko koulun työssäoppimisessa "tienatut" ruokarahat toimeentulotukeen? Ruokarahoja tuli yhteensä 20 opintoviikon suuruisesta työssäoppimisesta 219 euroa. Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu