opiskelun ohella? kerkeääkö sitä oikeasti käydä töissä noin 15 h viikossa ja suorittaa opiskelut kunnolla? miten suorititte itse ekan vuoden hesassa? mun ois vähä pakko ja pelottaa
käyttekö
töissääääää
3284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse suoriuduin ja aion suoriutua edelleenkin. Työnantaja joustaa ja työtä voi tehdä missä vaan. Osa-aikatyö onnistuu varmasti jos työajalla ei ole niin väliä. Aikaa jää kyllä.
Yritä päästä ekana lääkikseen. Tuskin kukaan sisälle päässyt tulee kyselemään moisia 24:seen.
Mutta turha sitä on liikaa ainakaan missään kaupan kassalla jumittaa opiskeluaikana. Opiskelu käy jo itsessään työnteosta ja vapaa-aikakin on ihan kiva juttu. Sitä paitsi jos on lääkiksessä tai muussa vastaavassa paikassa, josta tulee todennäköisesti valmistumaan hyväpalkkaiseen ammattiin, niin mielummin ottaa sit hiukan opintolainaa ja maksaa ne helposti pois valmistuttuaan (tai jo ennen, sit kun pääsee alan hommiin) kuin yrittää niska limassa tehdä yleensä aika matalapalkkaisia töitä opintojen ohella.