järkevät ihmiset!
Huomasin joitain päiviä sitten, että muijakaverillani on profiili deittisaitilla, jossa ilmoittaa hakevansa seuraa "miehiltä", mm. "rakkautta ja suhdetta" varten. Profiili oli (olettavasti vahingossa) tallentunut kannettavani selaimen välimuistiin (!!). Profiili on laadittu ennen suhteemme alkamista, mutta mulle se kipeä paikka on siinä, että sitä on hiljattain pävitetty uusilla valokuvilla.
Asumme naisystäväni kanssa erillään ja näin äsken että hän oli ko. saitilla. Tarkoituksenani ei ole urkkia mutta.... Lähetin hänelle tekstarin "muuten vaan" ja tiedustelin mitä hän tekee, johon vastasi, että "lukee ystävänsä lähettämiä runoja netissä."
Pitäisikö tehdä bänksit heti tai aloittaa vähemmän rajuilla keinoilla? Meillä on muuten toiminut hyvin, jopa tosi hyvin, joten olen lievästi sanottuna sokissa. Hän vannoo rakastavansa mua, mutta onko siihen enää uskomista.
Apua kaikki
4
617
Vastaukset
- asia puheeksi
hänen kanssaan, hän on epärehellinen sulle. Ainoa keino on puhua.
Onkohan OIKEESTI toiminut kovin hyvin kun käy näin.
Tosi hyvässä suhteessa ei olla epärehellisiä koska silloin ei voi olla luottamusta.
Eiköhän vaan sunkin luottamus kärsinyt melkoisen kolauksen ??- Apua kaikki
melkoisen kolauksen, tai voisi jopa sanoo ratkaisevan sellaisen, koska ajattelen vakavasti pistää välit poikki...
Olemme seurustelleet n 4 kk. Miten mä koskaan enää pystyn luottamaan häneen, jos jo tässä vaiheessa etsitään vaihtoehtoisia sulhaisia netistä? Kysymys on lähinnä retoorinen.... - enää koskaan
Apua kaikki kirjoitti:
melkoisen kolauksen, tai voisi jopa sanoo ratkaisevan sellaisen, koska ajattelen vakavasti pistää välit poikki...
Olemme seurustelleet n 4 kk. Miten mä koskaan enää pystyn luottamaan häneen, jos jo tässä vaiheessa etsitään vaihtoehtoisia sulhaisia netistä? Kysymys on lähinnä retoorinen....luottamaan häneen, et missään asiassa, hänhän petti luottamuksesi.
Moni ihminen ei ymmärrä mitä sana luottamus tarkoittaa ja kun sen kerran menettää ei sitä koskaan enää saa takaisin.
Hän ei kuitenkaan oo tainnut olla kovin tosissaan, käytöksestään päätellen.
- kaukana..
rakkaudesta tollanen käytös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353