järkevät ihmiset!
Huomasin joitain päiviä sitten, että muijakaverillani on profiili deittisaitilla, jossa ilmoittaa hakevansa seuraa "miehiltä", mm. "rakkautta ja suhdetta" varten. Profiili oli (olettavasti vahingossa) tallentunut kannettavani selaimen välimuistiin (!!). Profiili on laadittu ennen suhteemme alkamista, mutta mulle se kipeä paikka on siinä, että sitä on hiljattain pävitetty uusilla valokuvilla.
Asumme naisystäväni kanssa erillään ja näin äsken että hän oli ko. saitilla. Tarkoituksenani ei ole urkkia mutta.... Lähetin hänelle tekstarin "muuten vaan" ja tiedustelin mitä hän tekee, johon vastasi, että "lukee ystävänsä lähettämiä runoja netissä."
Pitäisikö tehdä bänksit heti tai aloittaa vähemmän rajuilla keinoilla? Meillä on muuten toiminut hyvin, jopa tosi hyvin, joten olen lievästi sanottuna sokissa. Hän vannoo rakastavansa mua, mutta onko siihen enää uskomista.
Apua kaikki
4
633
Vastaukset
- asia puheeksi
hänen kanssaan, hän on epärehellinen sulle. Ainoa keino on puhua.
Onkohan OIKEESTI toiminut kovin hyvin kun käy näin.
Tosi hyvässä suhteessa ei olla epärehellisiä koska silloin ei voi olla luottamusta.
Eiköhän vaan sunkin luottamus kärsinyt melkoisen kolauksen ??- Apua kaikki
melkoisen kolauksen, tai voisi jopa sanoo ratkaisevan sellaisen, koska ajattelen vakavasti pistää välit poikki...
Olemme seurustelleet n 4 kk. Miten mä koskaan enää pystyn luottamaan häneen, jos jo tässä vaiheessa etsitään vaihtoehtoisia sulhaisia netistä? Kysymys on lähinnä retoorinen.... - enää koskaan
Apua kaikki kirjoitti:
melkoisen kolauksen, tai voisi jopa sanoo ratkaisevan sellaisen, koska ajattelen vakavasti pistää välit poikki...
Olemme seurustelleet n 4 kk. Miten mä koskaan enää pystyn luottamaan häneen, jos jo tässä vaiheessa etsitään vaihtoehtoisia sulhaisia netistä? Kysymys on lähinnä retoorinen....luottamaan häneen, et missään asiassa, hänhän petti luottamuksesi.
Moni ihminen ei ymmärrä mitä sana luottamus tarkoittaa ja kun sen kerran menettää ei sitä koskaan enää saa takaisin.
Hän ei kuitenkaan oo tainnut olla kovin tosissaan, käytöksestään päätellen.
- kaukana..
rakkaudesta tollanen käytös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574