Niin sitä vaan että en ole sitten kirjoittanut tänne mitään "rakastan sua" viestejä, en tietenkään myöskään mitään negatiivistakaan sen puoleen. En mä nyt sentään niin huono ihminen ole millaiseksi aina itseni välillä tosin tunnen.:/ En tosiaan halua lisätä solmuja solmujen päälle. Oon onnellinen siitä, että ne suurimmat saatiin auki, enkä halua enää lisätä niitä. Oon onnellinen susta, siitä että sä oot mulle olemassa ja kaikesta mitä meillä on ollut. Siksi mä sut pieneen koloseen sydämeeni talletinkin. Mutta tiedän, että sä tulet kyllä pysymään siellä rakkaimpana muistona ilman mitään nettirakkaudenjulistuksiakin. Ei mun tarvitse kenellekään mitään todistella, eikä vakuutella.
Palstan suosituimmalle(?)
kirjaimelle
14255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
sulle joku muistoesine, häh! tai posliiniotus jonka laitat lasikaappiin ja katselet sieltä, häh! ihminen on ihminen.
joskus pitää todistella ja vakuutellakin. ;)
Vaan itelle, kun jään kaipaamaan ja edelleen rakastamaan, eikä loppua näy...
mitä en olisi halunnut kuulla.
Lasikaappiin korjataan kaikki posliiinipökkelöt ja jääkaappiin sapuskat. Sä et ole mikään muistoesine, muisto kylläkin mutta et esine.
J-kirjain, niin sellaisen omaava löytyy myös tän tytön sydämen sopukoista:)
todistella ja vakuutella. Mutta en haluaisi olla vain muisto vaan ihan oikea ihminen oikeassa elämässä.
suositumpiin kuuluu T ja P ,kumpi joutuu sinne lasikaappiin. ??
mutta sydämeen pääsi T. Siis eihän hän ihmisenä ole mun elämästä kadonnut, mutta on siellä ihan omasta tahdostaan nyt vain eri osassa, kuin ennen.
ja pee tulee tänne mun luo
t. sivullinen
ei lasikaapissa viihdy ,,vaan mun sydämessä
T ja P kirjaimissa? Täällä yks 'P' joka sitä 'T':tä edelleen kaipailee... ( m --> n )
paras paikka, ja ajatuksissa, jos ei vieressä ole mahdollista olla, eikä mukana jokapäiväisessä elämässä.
kenestäkin, ei ne kirjaimet, vaan se ihminen sen kirjaimen takana. nainen tässä peetä kaipaa olematta tee. Hyvää yötä P ja 'P' :)