Elämää..

Kumpi: 1.9TDI vai 2.0TDI?
Onko esim eroa jälleenmyynissä ?

Entä DPF vai ilman?
Miksi maksaa DPF:stä?
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse en kyllä Skodaa osta, mutta jos "pakko" olisi niin valinta osuisi 1.6 TDI.hin

1.9 on aataminaikuinen suorituskyvyltään, kustannuksiltaan ja kulutukseltaan.

Ehdottomasti ilman DPF:ää jos vaan mahdollista - se nostaa hintaa, kulutusta ja ylläpitokustannuksia.

Äänestä
  • 1.6TDI jää vaihtoehdoista pois koska sitä ei saa automaattina, ainakaan
    hinnaston mukaan.

    Äänestä

  • kulutukseltaan?keskikulutus sekal.ajossa 4.5 l.sekö on palijo???suorituskyky vähintään kohtuullinen,älä jauha jaskaaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuremmat kysymykset kirjoitti:

Kumpi: 1.9TDI vai 2.0TDI?
Onko esim eroa jälleenmyynissä ?

Entä DPF vai ilman?
Miksi maksaa DPF:stä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu