Sauvasirkka?

uulaluulalaa

Mä olin yhessä eläinkaupassa ja näin siellä sauvasirkkoja! Pikkusen oli ihanii. Ne kiipeili niitä ihmeen oksia pitkin ja heilutteli jalkojaan. Varsinki ne pienet kynnenmittaset oli ihanii!!! Hullaannuin täysin.
Eli siis: millasii nää sauvasirkat on ja millaselle tyypille ne sopii? Kertokaa please, ku meille ei voi ottaa muuta lemmikkii ku ollaan allergisia.

Kiitti vastauksista etukäteen =)

1

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sauvasirkoista

      Hei!
      Minulla on niitä sauvasirkkoja paljon. Ne syövät erilaisia vihanneksia ja kasveja esim. salal kasvia saa kukkakaupasta, ulkoota saa vadelman, tammen, pihlajan lehtiä ym. ja ruokakaupoista voi ostaa VAIN luomuvihanneksia (koska ne eivät ole hyönteismyrkytettyjä). Varmista aina että vihannekset tai kasvit eivät ole myrkytettyjä, koska ne kuolevat heti myrkkyyn. Aikuisina (eli kun ovat luoneet nahkansa 7 kertaa) ne munivat neljä munaa päivässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      86
      1391
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      828
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      151
      800
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe