Muutos on

Kristillistemokraattinen kaupunki valmistautuu juhlimaan. Onnea!
Sairaat olettekin jättänyt Herran haltuun ja itse kähmitte kaupungin rahoja omiin yrityksiinne.
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

huolen pitävät vrt. Kyllä Herra omistaan huolen pitää.

Eli kovasti uskovaisia varmasti ovat, kun uskaltavat jättää meidät muut Herran haltuun. Meinaa vaan meikäläiseltä tavan ateistilta usko puuttua.
Että sellasta kristillistä demokratiaa kristillisdemokraatit harrastavat ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tullunna kirjoitti:

Kristillistemokraattinen kaupunki valmistautuu juhlimaan. Onnea!
Sairaat olettekin jättänyt Herran haltuun ja itse kähmitte kaupungin rahoja omiin yrityksiinne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu