Onko tavanomaista että nettitikkua ja tv-tikkua (molemmat USB-väylässä) ei voi käyttää yhtä aikaa samassa koneessa? Suurin ongelma on TV-ohjelmien älytön takkuaminen heti sen jälkeen, kun nettitikun ohjelmiston laittaa päälle, mutta vielä pahemmaksi tilanne muuttuu, kun nettitikussa on yhteys päällä.
Vastaukset 3
- hiukankin
kevyemmän koneen prosessorille liian kova työ
molempien hommien hoito yhtaikaa.
Ei kerkiä...- alkup. kysyjä.
Windonsin prosessien mukaan nettitikku ei juurikaan kuormita prosessoria ja TV-tikku kuormittaa noin 35-45%. Kun molemmat ovat päällä, niin vapaana olevaa prosessoritehoa näyttävä idle process on yli 50%.
Itse epäilen jotain USB-väylään liittyvää syytä tai mahdollisesti radio-aaltoihin, kun Nettitikku ja TV-tikun antenni ovat parin metrin etäisyydellä.
- pettynyt1
On tyhmää käyttää kollektiivista rankaisua, jos yksi on rikkonut sääntöjä ilmoittamalla: "sinulla on sama ip-osoite, kuin useilla saunalahden mobiililiittymillä.", sillä ip-osoitteethan ovat juoksevilla numeroilla, jotka vaihtuvat, kun verkkoyhteys katkeaa esim. koneen sulkeutumisessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64921Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 45593
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24541- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409