Hei
Siirtolapuutarhaväki onko muualla siirtolapuutarhoilla vastaavaa virkaa kuin puheenjohtaja sihteeri sekä hänelle molemmat palkkiot?
Puheenjohtaja
2
633
Vastaukset
- reina60
Hei,
enpä ole kuullut ainakaan! Periaatteessa jos ei muita halukkaita löydy ja kyseinen superihminen todella hoitaa molemmat tehtävät, asia lienee ok. Itse kyllä toivoisin muiltakin yhdistyksen jäseniltä sen verran aktiivisuutta, että sihteeri ja puheenjohtaja olisivat eri henkilöitä. Hommien keskittyminen liian harvoihin käsiin on pahasta; muut eivät pääse helpolla oppimaan tehtäviä ja jakamaan vastuita. Käytännössä muissa yhteyksissä puheenjohtajana toimineena sanoisin kyseisen yhdistelmän olevan turhan raskas.- ole sellasta
ainesta josta olisi yhdistyksen sihteeriksi? Niin jokaisessa johtokunnan kokouksessa tuli valita sihteeri sille kokoukselle. Vai onko kiihokkeena raha sillä puheenjohtajan ja sihteerin palkkiot suuret? Miten sitte kun tarvitaan pöytäkirja ote sen alle kirjoitta PUHEENJOHTAJA SIHTEERI VK.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411125IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3477701Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862097Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1371922Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61571- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521034Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772