Neitsytmies ei näytä

tunteitaan???

Vai onko niin, että tässä tapauksessa niitä ei ole, vaikka voisin laittaa pääni pantiksi että on ja paljon. Olemme tunteneet muutaman vuoden, ensin kavereina ja sitten seksikavereina ja vieläkin siinä suhteessa, jo kaksi vuotta.

Olen miettinyt pitkään kuinka kertoa, että välitän hänestä enemmän kuin kaveruuteen/ystävyyteen kuuluu, mutta en uskalla, koska en ole varma hänestä. Joskus hän puhelee siihen tyyliin, kuin yrittäisi rivien välistä antaa minun ymmärtää, että tunteita on, mutta suoraan hän ei ole sitänyt sanonut koskaan.

Olemme melkein kuin seurusteleva pari, kuljemma yhdessä eri paikoissa, harrastellaan yhdessä jne...,mutta koskaan ei ole ääneen sanonut sitä, mikä tää juttu oikein on. Mä rakastan sitä ihmistä, enemmän kuin ketään koskaan. Olen niin pelkuri etten sitä saa ääneen sanottua, en edes kysyttyä sitä, että missä mennään....,jatketaanko näin vai lähdenkö eri suuntaan. Tunteet ovat se syy, mikä pakottaa tekemään jonkin radikaalin ratkaisun, mutta pelottavaa se on.

Jos sen takia joudun hänestä luopumaan kokonaan, onhan mahdollista että olenkin tulkinnut kaiken väärin eikä hän olekaan kuin tyystin kaverilinjalla. Kertokaapa miten selviäisi tilanteesta nolaamatta itseään ihan totaalisesti, kun enhän mä voi pamauttaa päin naamaa, että "hei, mä välitän susta hirveesti....".

3

919

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loli

      Olen seurustellut muutaman Neitsytmiehen kanssa ja tunnen merkin hyvin. Älä sano rakastavasi, hän etääntyy. Vetäydy, älä vastaa puheluihin, ole vaisu. Siitäkö neitsyt miehesi vauhkoontuu ja alkaa painostaa sinua.

      Heissä on jotakin erakkomaista, haluavat olla välillä omissa oloissaan.

      He eivät herkästi kerro tunteistaan, joka on todella pas........

      • ja huonosti...

        kävi :( Kysyin häneltä, että miksi emme voisi olla oikeassa suhteessa, koska juttumme jo sitä muistuttaa. Hän vain totesi, että ei taida olla sellaista naista olemassakaan, kenet hän haluaisi vakituiseen suhteeseen ja meinasi, että on erakkoluonne. No, niin mäkin olen. Kerroin välittäväni hänestä paljon, hän myönsi myös pitävänsä minusta, mutta ei ilmeisesti tarpeeksi. Hän kertoi, että molemmat olemme jumittuneet tähän suhteeseen emmekä kulje avoimin silmin ja mielin, vaan olemme tavallaan laput silmillä. Joten hän on pitänyt minua rajoitteena kaikelle.

        Viestittelin hänen kanssaan vielä seuraavana päivänä siitä, kun olimme sen keskustelun käyneet ja kerroin, että en aio olla jarruna, mene ja tee mitä haluat...Mutta mutta, herrapa sitten vastaakin siihen tapaan, että jättää takaportin auki, varalta varmaan, jos ei saakaan ketään. Enhän mä voi enää jäädä häntä odottamaan, pitää vain repäistä itseni irti "suhteestamme" totaalisesti, vaikka hän ehdotti sitäkin, että pidetään taukoa ja katsellaan sitten. Teinit pitää taukoja, mä en enää tässä iässä (32v.).


    • MasterZeromus

      Jos olisin "Jumala" niin hävittäisin kaiken miehellisen yang energian koko neitsyt sekä jousimies merkistä! Neitipojat Mira ja Ludovic ne kaiken pesee. Niistä homompaa tuskin löytääkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      177
      10713
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      94
      7545
    3. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      31
      7389
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7376
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      89
      5769
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5228
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      31
      4976
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      12
      4801
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      5
      2160
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      37
      1610
    Aihe