Särkänniemi sateella ?

Sateen sattuessa

Millaista on olla Särkänniemessä sateella ? Pääseekö siellä kuinka laitteisiin vai ovatko laitteet pois käytöstä ?

7

10894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Särkkis, vaiko Lintsi??

      laitteet ovat käytössä, tosin saattaa olla ärsyttävää esim olla Trombin litimärässä koppavaunussa. Varaat vaan mukaan sateenvarjon ja sadetakin, tosin varjoa et laitteisiin voi ottaa. Sieltä löyty lukuisia paikkoja, joiden alle voit mennä sateensuojaan. Tietenkin ukkosella laitteet ovat pois käytöstä.

    • herrhuu

      Molemmissa puistoissa (särkkis, lintsi) osa laitteista on poissa käytöstä.

    • SateessaSärkänniemessä

      Tänään Särkänniemessä Tyrsky ja Trombi hajosivat ja Hurricanea ei voitu ajaa lähestyvän ukkosen vuoksi.

    • Sade ei tapa..

      Kävin itse juuri viime viikolla ja voin kertoa että olin tyytyväinen, koska kaikki laitteet olivat auki koko päivän, vaikka satoi melkein kaatamalla! Olin tosissaan aivan litimärkä, vaikka päälläni oli sadeviitta, koska kun laitteetkin pyöri, saattoi joku osa kipata kunnolla vettä.. Jonoja ei ollut juuri yhtään. Mutta huomioikaa, että laitteisiin kun ei saa ottaa laukkuja, ne pitää jättää monessa laitteessa sateeseen märälle alustalle (siis joka on kastunut sateessa) Omat vaihtovaatteeni olivat ainakin hieman märät. Mutta en menisi vapaaehtoisesti Särkänniemeen kovalla sateella.. Tähän reissuun en voinut vaikuttaa sen kummemmin koska se matka ja bussi olivat varattu jo pari kuukautta aikaisemmin.. Niin ja tulee aika nopeasti kylmä, jos on myös viileä sää. Oltiin käyty melkein kaikki laitteet reilussa tunnissa.

      • Sade ei tapa..

        Ainiiin, huomioikaa että eivät ole toiminmassa jos ukkostaa tai sellainen vaara on!


    • .,Äm

      öä,ÄÖ,'

    • Fhjg

      Laitteet Särkänniemessä voivat olla kiinni sateessa ja ovat kiinni ukkosella. Kaikki laitteet voi olla auki sateessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      255
      4581
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      24
      1485
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      206
      1103
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1099
    Aihe