oireita?

enni

moi. mulla on suvussa paljo psoriaa. mistä teillä alko ekat oireet ku mulla on alkanu joku aika sitte korvat kutiamaan ja tulee vähän ku jotain talia tai sen tapasta möhnää. puhdistan korviani jatkuvasti joten ei ole vaikkua:D. myös päänahkaan tulee joskus samantapaista , kun raapii kynsien alle tarttuu ja kutiaa. selviä ihottuma läikkiä ei ole näkynyt.

2

452

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan ..

      taliköhnää...

    • Tähtis´80

      Korvien psori kyllä luultavasti näkyy aika selvänä hilseilynä. Näin ainakin kaverilla ja itselläni on ollut.

      Itselläni korvien kutina on yleensä ollut syytä ylimääräisestä Candida albicans-bakteerista, eli suomeksi sanottuna: hiivasta.
      Viimeksi kun sain antibioottikuurin, enkä rahattomana ostanut Rela-tabseja seuraksi, sain kuin sainkin hiivatulehduksen, joka levisi korviinkin asti. :/
      Muistaakseni Candida Forte on esim tehokas hiivanpoistokuuri, luontaistuote.

      Mutta jos olet huolestunut, käy ihotautilääkärillä varmistamassa asia. :) Täällä, tapausta näkemättä, on vähän vaikea sanoa mitä se on. :)

      Psorihan alkaa silloin kun alkaa, ja mistä alkaa. Toisilla sen laukaisee stressi, toisilla esim angiina, jne..

      Että älä ainakaan stressaa psorista, tai siis ainakaan ennen kuin olet sen saanut! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe