Moro!
Onko kukaan yöpynyt Hiltn Docklands hotellissa? Kokemuksia ko. hotellista ja alueesta? Itse olen useita kertoja käynyt Lontoossa mutta Docklands alueena hieman vierasta, joskin olen Cutty Sarkilla käynyt.
Hilton Docklands hotelli Lontoo
1
181
Vastaukset
- chromecoma
..itse hotellista ei ole, mutta alue on ihan mukava, vaikkakin vähän syrjäinen. Alue on ollut aiemmin rauhaton, mutta Jubilee-metrolinjan myötä kohentunut huomattavasti. Hilton Docklands sijaitsee aivan Thamesin etelärannalla sekä lähellä hyvin pohjoismaishenkistä aluetta, Canada Wateria.
Kulkuyhteyksien miinuksena on, että lähimmät metroasemat (Canada Water ja Bermondsey) ovat bussimatkan päässä. Aivan hotellin edestä kulkee bussi noin 12 minuutin välein. Vieressä on muutama pubi. Hilton Docklandsilta pääsee London Bridgelle autolla noin 15 minuutissa, ja bussilla noin 20-30, riippuen liikenteestä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917485- 373977
- 453520
- 2362814
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402662- 452492
- 1322401
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292289Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202248- 451972