Moviemarkerini tökkii ja menee tilttiin ärsyttävästi, kun teen videoita. Kesken kaiken lopettaa siis toimisen ja sulkeutuu tai sitten se pitää sulkea. Vain minuutin-pari, jos edes sitäkään voi työskenellä kunnes ollaan tiltissä.
MIKÄ AVUKSI?
Toinen kysymykseni on, että mikä olisi hyvä videoeditointiohjelma ihan vain koti -ja satunnaiskäyttöön?
Netistä ladattava, ilmainen ja turvallinen, joka tukee ainakin MOV. -muotoa. Olisiko mitään vinkkejä näihin? :)
MovieM tökkii/ei vastaa? + HYVÄ OHJELMA
rrronja
2
358
Vastaukset
- on ihan jees
Minun XP movie maker toimii aina moitteettomasti, pitäisikö jonkun asiantuntija tarkistaa asennus. Mitä tiedostoja editoit, jos editoit AVI tiedostoja niin niin valitse tiedosto asetukseksi AVI PAL, älä käytä asetusta (paras laatu tietokoneella näytettäväksi).
- trronja
olen editoinut mov.-tiedostoja :/
höh, pitää katsoa noita asetuksia....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä951975Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2851813Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3101610Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1941492Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931071- 511017
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 28963
- 67954